SESTAVLJANJE VLADE

Po Demokratih tudi pri NSi potrdili, da gredo v vlado s SDS

Odločitev so sprejeli soglasno.
Jernej Vrtovec upa, da bo nova vlada začela delati čim prej. FOTO: Leon Vidic
Jernej Vrtovec upa, da bo nova vlada začela delati čim prej. FOTO: Leon Vidic
B. K. P.
 15. 5. 2026 | 19:29
 15. 5. 2026 | 19:33
1:18

Po tem, ko je stranka Demokrati v četrtek kot prva potrdila, odločitev izvršilnega odbora stranke, da gredo v koalicijo s SDS ter NSi, SLS in Fokusom, so po pregledu koalicijske pogodbe enako storili še pri NSi. Da se bo Nova Slovenija pridružila stranki SDS v že četrti Janševi vladi, sicer ni nikakršno presenečenje. Če so Demokrati na začetku koalicijskih pogajanj še nekoliko cincali in so potrebovali dalj časa, da s SDS uskladijo zahteve in pričakovanja, so bili v NSi od začetka jasni, da je njihov program dovolj podoben programu SDS, da s sodelovanjem ne bi smelo biti težav. 

Odločitev je pred nekaj trenutki uradno potrdil predsednik NSi Jernej Vrtovec, ki je po seji sveta stranke dejal, da »držimo pravo linijo, držimo se prave poti«, in dodal, da upa, da bo nova vlada začela delati čim prej, »ker Slovenija to potrebuje«. »NSi je enotna in vstopa na pot štiriletnega obdobja, ki verjamem, da bo ponudil nove razvojne kompetence, aktivnosti in vizijo, ki jo Slovenija potrebuje, da bo uspešna država,« je še dejal Vrtovec. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
KJE POLNITI
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
SUVERENOST
TEŽKE RAZMERE
Sovoznik
Promo
DONOSNO
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVJE
VIDEO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
KOLENO
Promo
ELEKTRIKA
Promo
FINANCE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
ZDRAVJE