UŽIVAJTE

Poletje se vrača: v petek morda celo čez 30

Prihajajoča dneva bosta vroča, nato pa sledi poslabšanje, ko niti čez dan ne bo toplejše od 20 stopinj.
Mo. S.
 16. 9. 2015 | 19:46
 9. 9. 2025 | 06:20

LJUBLJANA – Od letošnjega poletja, ki nas je razvajalo s soncem in visokimi temperaturami, se vsaj še dva dni ne bomo poslovili, saj se sredi septembra dobesedno vrača, nato pa se nam bo morda vendarle pokazala jesen.

Danes bodo še mogoče krajevne padavine, zlasti plohe.

Morda čez 30, nato konkreten padec

Dežurni vremenoslovec pri Agenciji RS za okolje (Arso) Andrej Pečenko nam je povedal, da bosta četrtek in petek sončna in zelo topla. Na jugovzhodu države se bo ogrelo tudi do približno 30 stopinj Celzija, morda celo kakšno stopinjo več. Ogretemu ozračju bo pomagal tudi jugozahodnik, ki bo nekaj dni še vztrajal nad našimi kraji.

Še bolj vroče kot pri nas bo na Balkanu in v Panonski nižini.

Ob koncu tedna pa se bodo razmere spremenile. V soboto čez dan se bo ogrelo do kakšnih 25 stopinj Celzija, v naslednjih dneh pa se bo še ohladilo. V nedeljo bomo tako izmerili zgolj od 15 do 20 stopinj, podobno pa bo tudi v začetku naslednjega tedna. Po dveh suhih dnevih se bo povečala tudi možnost padavin, ki pa ne bodo obilne.

Morda letos res ne bo več tako toplo, kot smo bili zadnje mesece vajeni, bo pa jesen s seboj prinesla posebne čare, ki jih poletje ni imelo.

Preberite podrobnosti o vremenu na našem vremenskem portalu.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
VIDEO
Sovoznik
Promo
KOLENO
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
ELEKTRIKA
Promo
KJE POLNITI
Promo
DONOSNO
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVJE
SUVERENOST
TEŽKE RAZMERE
Promo
FINANCE