POLICIJSKA KRONIKA

Policija bo 22 Sircev vrnila na Hrvaško

Policisti postaje za izravnalne ukrepe Policijske uprave Celje so danes nekaj pred 3. uro v Rogatcu ustavili 55-letnega voznika kombiniranega vozila z romunskimi registrskimi oznakami.
K. K.
 28. 9. 2015 | 11:43
 9. 9. 2025 | 07:48

ROGATEC – Policisti postaje za izravnalne ukrepe Policijske uprave Celje so danes nekaj pred 3. uro v Rogatcu ustavili 55-letnega voznika kombiniranega vozila z romunskimi registrskimi oznakami.

Gre za ukrajinskega državljana, ki ima dovoljenje za bivanje v Italiji. Voznik je v vozilu prevažal 22 državljanov Sirije. Med njim so bili tudi otroci. Policisti so vozniku odvzeli prostost. Za 22 državljanov Sirije teče postopek o vrnitvi v državo, od koder so vstopili v Slovenijo.

V nadaljevanju so policisti ustavili še avstrijsko osebno vozilo, v katerem sta bila dva državljana Sirije. Eden od sirskih državljanov ima dovoljenje za bivanje v Avstriji, drugi pa v Nemčiji. Oba sta stara 19 let. Po do zdaj zbranih podatkih sta omenjena v sodelovanju s 55-letnim ukrajinskim državljanom omogočila nelegalen prehod državne meje med Hrvaško in Slovenijo 22 Sircem.

Zaradi suma storitve kaznivega dejanja prepovedanega prehajanja meje ali ozemlja države po 308. členu KZ-1 bodo policisti 55-letnega Ukrajinca in oba 19-letna Sirca privedli k  preiskovalnemu sodniku. Za to dejanje je zagroženo do osem let zaporne kazni.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
NASVET
Sovoznik
Promo
NAPAD
POČITNIŠKA MALHA
Promo
PRIHODNOST
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
ZAPOSLITEV
Promo
POVEZANI
Promo
SKRB ZASE
Promo
RECEPTI
Promo
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
IZGUBA
Promo
TVEGANO
Promo
PODJETNIŠTVO
Promo
ZAUPANJE