
Galerija

POLZELA – Finančna uprava RS (Furs) je danes družbi Polzela deblokirala račune, ki so zaradi neplačanih prispevkov blokirani od konca julija. Kot je povedal vršilec dolžnosti predsednika uprave Polzele Peter Kunstič, bodo s torkom na delo tako ponovno pozvali med 120 in 140 od 265 zaposlenih v tovarni. Preostali delavci do nadaljnjega ostajajo na čakanju doma.
Število delavcev, ki so jih pozvali na delo, je bilo prilagojeno številu naročil v proizvodnji, je pojasnil Kunstič in poudaril, da je treba čim prej povečati število naročil. Glede delnega izplačila julijske plače pa je dejal, da bodo pregledali sredstva na računih, saj pričakujejo še nekaj prilivov, tako da bodo predvidoma v torek delavce delno poplačali. Kunstič namerava Fursu tudi poplačati del njegovih terjatev, ki so sicer zavarovane z delovnimi stroji tovarne.
Dobili nova naročila
Kunstič je finančni upravi sredi prejšnjega tedna poslal novi načrt poplačila dolgov, vključno z vsemi denarnimi tokovi. Pred tem je namreč Furs njegov julijski predlog za poplačilo dolgov zavrnil. Po Kunstičevih besedah so v času od blokiranja računov prejeli nekaj novih naročil, ponovno sodelujejo tudi z nemško družbo Falke, ki naj bi se zanimala za delni najem proizvodnje v Polzeli. Pred lansko odpovedjo sodelovanja s Polzelo je Falke prispeval tretjino prihodkov tovarne.
Dejal je tudi, da so prihajajoči meseci za njihovo proizvodnjo glede naročil zelo dobri. Zato pričakuje, da bodo do konca leta tekoče plačilno sposobni, odplačali naj bi tudi kar nekaj dolgov.
Kunstič med nadzornike
S torkom bo Kunstiča na čelu družbe zamenjal Marko Klemenčič, nekdanji prvi mož raškega Pinusa. Kunstič se bo medtem vrnil med nadzornike. Klemenčič, ki je dobil štiriletni mandat, bo sicer že peti direktor Polzele letos, déležniki pa upajo, da mu bo uspelo družbo dolgoročno sanirati.