
Galerija

LJUBLJANA – Vodja poslancev SD Matjaž Han je po današnjem koalicijskem srečanju potrdil, da so bile na torkovi seji dveh odborov DZ politične stranke soglasne o sodelovanju Slovenije v boju proti terorizmu.

Slovenija naj bi, kot smo že poročali, krepila svoje sodelovanje v mednarodni koaliciji proti džihadistični skupini Islamska država in ponudila sodelovanje do 15 vojaških inštruktorjev. O tem načrtu so se za tesno zaprtimi vrati pogovarjali v torek na skupni seji parlamentarnih odborov za obrambo in zunanjo politiko, ki so se je udeležili tudi zunanji minister Karl Erjavec, obrambna ministrica Andreja Katič in načelnik generalštaba Slovenske vojske generalmajor Andrej Osterman.
Živimo v norem svetu
»V svetu se terorizem dogaja, mi smo del sveta in tako je treba tudi delovati ter sodelovati,« je v današnji izjavi novinarjem po koalicijskem srečanju pred sejo vlade dejal Han. Na vprašanje, ali bo Slovenija zaradi sodelovanja v boju proti terorizmu 'zanimivejša' za Islamsko državo, je odgovoril z oceno, da naše obveščevalne službe delajo dobro. Sicer pa verjetno po njegovem mnenju nihče ne more izključiti kakšnih težav, ker »živimo v norem svetu«.
Preberite še: Kako IS gleda na Slovenijo? »Nevernike je treba spreobrniti, kaznovati, pregnati, ubiti«
Gradivo zaupne narave
Vodja poslancev Desusa Franc Jurša je bil v izjavi novinarjem skrivnosten in o vsebini torkove seje parlamentarnih odborov ni želel govoriti, saj je bilo gradivo zaupne narave. A glede na razpravo na seji po njegovih ocenah ni čutiti, da bi bila Slovenija zaradi sodelovanja v koaliciji proti terorizmu bolj izpostavljena na zemljevidu džihadistov.
O pomoči Slovenije v boju proti terorizmu koalicija danes ni posebej razpravljala, temveč je bilo to le omenjeno, saj to vprašanje po besedah Jurše danes obravnava vlada. Več informacij je tako pričakovati po seji vlade.