






LJUBLJANA – »Hrvaška arbitražnega sporazuma nikoli ni marala,« meni evropski poslanec in nekdanji zunanji minister Ivo Vajgl, ki je za Odmeve na TV Slovenija komentiral odstop arbitra Ronnyja Abrahama

Zdaj že bivši hrvaški arbiter Budislav Vukas ni imel zaupanja v sodišče, katerega član je bil, je prepričan Vajgl, ki bi najraje videl, da zdaj ne bi imenovali slovenskega arbitra, temveč (spet) nekoga tretjega. »Dokazali smo, da bomo težko nepristranski,« je povedal, zaveda pa se tudi, da bomo v tem primeru tarča sumničenj in obtožb, ki so postali »del folklore«. »Situacija je krizna,« je zatrdil.
Različni odzivi na burno dogajanje pa se vrstijo tudi na družbenih omrežjih, kjer se oglašajo tako politiki kot povsem navadni državljani. Nekateri v dogodkih zadnjih dni najdejo tudi kanček humorja ...
Rupel: To je nevarna igraDimitrij Rupel, prav tako nekdanji zunanji minister, pa je prepričan, da gre v tem primeru za zvračanje krivde na Slovenijo, čeprav ima vtis, da bi Slovenija lahko ravnala nekoliko preudarneje. Po njegovem mnenju bi morala biti naša politika ostrejša, saj bi morali sestaviti strateško skupino, ki bo načrtovala prihodnje korake v ureditvi odnosov s Hrvaško. »Priložnost, da se dogovorimo, tudi na oster način, še obstaja,« je še povedal za Odmeve. Ter sklenil: »Zavedati se je treba, da je to nevarna igra.«