BEGUNCI V SLOVENIJI

»Preživeli smo bombe, zdaj bomo pa umrli od mraza?«

Trenutno je v sprejemnem centru v Brežicah okoli 4200 migrantov in v začasnem centru v Dobovi 1200 migrantov.
A. L.
 23. 10. 2015 | 07:40
 9. 9. 2025 | 03:12

BREŽICE, LENDAVA, GORNJA RADGONA – Nekaj po polnoči so policisti pri Rigoncah ponovno izsledili skupino tujcev, ki je prestopala zeleno mejo. Okoli 2000 tujcev so pospremili v sprejemni center v Brežice in v začasni center v Dobovi. Zadnja skupina je mejo prestopila okoli 4. ure. Po prvih ocenah gre prav tako za okoli 2000 migrantov. Ta skupina tujcev je trenutno še na območju Rigonc. So pa policisti tudi ponoči nadaljevali organizacijo prevozov migrantov iz sprejemnega centra Brežice in začasnega centra Dobova v namestitvene in sprejemne centre po državi (vsi prevozi potekajo v spremstvu policistov). Trenutno je v sprejemnem centru v Brežicah okoli 4200 migrantov in v začasnem centru v Dobovi 1200 migrantov, so sporočili iz PU Novo mesto.

 

Ob Sotli brez zdravnika

Novinar radia Val 202 Gorazd Rečnik s terena poroča, da so ljudje tik pred tem, da jim prekipi. Premraženi so, mnogi potrebujejo zdravniško pomoč, a ob Sotli so le policisti in vojska, je zapisal na twitterju. »Preživeli smo bombe, zdaj bomo pa umrli od mraza,« pravijo in rotijo za pomoč.

 

Šentilj: Avstrijci ponoči niso sprejeli novih tujcev

 

V Mariboru je danes zjutraj ob 7. uri v nastanitvenem centru Šentilj nastanjenih okoli 4500 tujcev, v sprejemnem centru Gruškovje jih je bilo ob isti uri okoli 500, čakajo pa na prevoz v nastanitveni center Šentilj, so sporočili iz PU Maribor.

V Šentilju okoli 10. ure pričakujejo vlak iz Dobove z okoli 560 tujci in ob 12. uri vlak z okoli 600 tujci. Avstrijski varnostni organi v Šentilju ponoči niso sprejeli nobenega tujca.

Sprejemni center Središče ob Dravi je prazen.

Mednarodni mejni prehod Zavrč je od 3. ure naprej spet odprt za ves promet. Še vedno je na avstrijski strani popolnoma zaprt bivši stari mejni prehod Šentilj. Novih najav PU Maribor v tem trenutku nima.

Iz Brežic v Gornji Radgono 1166 migrantov

Včeraj zvečer in ponoči je bilo iz Brežic v sprejemni in nastanitveni center v Gornjo Radgono prepeljanih 1166 migrantov, vsi so bili v Gornji Radgoni evidentirani in nastanjeni, so sporočili iz PU Murska Sobota.

Danes ponoči je bilo iz Zavrča in Brežic v sprejemna centra v Petišovce in Dolgo vas prepeljanih okrog 780 migrantov, kjer trenutno poteka evidentiranje. Po končanih postopkih so migrante namestili v nastanitvenem centru Intergal v Lendavi.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
VIDEO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
PRIHODNOST
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
SKRB ZASE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DONOSNO
Sovoznik
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI