KAJ SE DOGAJA?

SD špricala sejo vlade, premier Cerar se čudi

Premier Miro Cerar je po seji dejal, da ga to čudi, in ocenil, da »gre v tem primeru za neko pomanjkanje čuta odgovornosti«.
STA, A. L.
 13. 8. 2015 | 19:11
 9. 9. 2025 | 10:04

LJUBLJANA – Seja vlade, na kateri so ministri danes odločili o načinu izbora arbitra, je minila ob odsotnosti ministrov iz vrst SD. Premier Miro Cerar je po seji dejal, da ga to čudi, in ocenil, da »gre v tem primeru za neko pomanjkanje čuta odgovornosti«.

Predsednik SD Dejan Židan je zatrdil, da za odsotnost njihovih ministrov ni posebnega razloga. Kot je navedel, je sam prvič letos z družino pet dni skupaj na dopustu.

Dodal je, da sta bila predstavnika SD na jutranjem srečanju strank na to temo, o arbitraži in izboru arbitra pa da je politično stališče koalicije in širše enotno, tako da njegova fizična prisotnost ni bila potrebna.

Enotna drža

V SD sicer podpirajo »enotno držo slovenske politike pri varovanju arbitražnega sporazuma in tudi odločitev o načinu izbora novega arbitra«, je navedel predsednik SD. Vlada je namreč danes za odločitev o slovenskem članu arbitražnega sodišča, ki odloča o meji s Hrvaško, pooblastila predsednika tega sodišča.

Kot je poudaril Židan, se v SD zavedajo, da je nadaljevanje arbitražnega postopka pomembno ne samo za rešitev mejnega spora med Slovenijo in Hrvaško, temveč tudi kot model za reševanje odprtih vprašanj v regiji Zahodnega Balkana.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Sovoznik
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
POVEZANI
Promo
ZDRAVJE
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
SKRB ZASE
VIDEO
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DONOSNO