Še nikoli v zgodovini Slovenije: popolnoma osamili operaterje, da bi imeli elektriko

Da bi imeli nemoteno dobavo električne energije, bodo delavci 14 dni odrezani od domačega okolja.
Velik poklon za delavce Elesa, ki se žrtvujejo v teh izrednih razmerah. FOTO: Facebook, posnetek zaslona
Velik poklon za delavce Elesa, ki se žrtvujejo v teh izrednih razmerah. FOTO: Facebook, posnetek zaslona
N. Č.
 18. 3. 2020 | 11:25
 18. 3. 2020 | 11:27
3:01
Število okuženih s koronavirusom se v zadnjih dneh povečuje. Skoraj dnevno se že sprejemajo ukrepi, s katerimi bi lahko prispevali k počasnejšemu širjenju virusa in ne nazadnje tudi k zmanjševanju negativnih posledic za gospodarstvo.

Ker je oskrba z električno energijo v kriznih razmerah izjemnega pomena, so iz državnega podjetja Eles, ki je sistemski operater prenosnega električnega omrežja v Sloveniji, državljane obvestili, čeprav se s razmerami, ki smo jim priče danes, še niso soočali, skrbijo za nemoteno delovanje električnega omrežja. Kako?


Šest operaterjev so popolnoma osamili


»Resnost razmer je privedla do te skrajnosti, da smo ekipo šestih operaterjev popolnoma osamili za 14 dni. Ekipa operaterjev je hermetično zaprta na delovnem mestu v Republiškem centru vodenja, od koder noč in dan vodi, upravlja in koordinira delovanje elektroenergetskega sistema Slovenije. Po 14 dneh se bo ta ekipa vrnila k svojim domačim, njihovo mesto pa bo za naslednjih 14 dni prevzelo drugih šest operaterjev, ki so v domači karanteni,« so zapisali.
 

Preberite tudi:

– Brutalne kazni za tiste, ki bodo v teh dneh uporabljali otroška igrišča
Vroča novica z Doba: inštruktor okužen, več ljudi v izolaciji
Bralka: Z otrokom sem morala k zdravniku, kar sem videla, me je pretreslo
Pogovor z Italijanko: Ne morem živeti kot prej, staršev že dolgo nisem videla
Tinka (30) tik pred odkritjem zdravila za novi koronavirus
Konopljine kapljice nemočne v boju z virusom
– Okužena Slovenka končala na urgenci: Zdaj poznam občutek, da ti pljuča zaliva voda
– Ljubljančan (36): Prosim, pazite na nas, ki lahko zaradi zdravih umremo

Kot pravijo, se zavedajo, da je stanje izjemno resno, hkrati pa verjamejo, »da smo z ukrepi, ki smo jih uvedli, vzpostavili razmere, ko delovanje elektroenergetskega sistema ni ogroženo in bo električna energija neprekinjeno na razpolago vsem, ki jo te dni potrebujejo morda še bolj kot sicer«.

Z razmerami, v katerih smo danes, se v vsej zgodovini Slovenije niso soočali ne v zdravstvu niti v šolstvu, gospodarstvu in življenju nasploh. Vsakemu posebej, ki se v teh izrednih časih žrtvuje za dobro ljudi, zato izrekamo velik poklon.
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
TVEGANO
Promo
POVEZANI
Promo
PRIHODNOST
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
RAST
Promo
PRVA POMOČ
Promo
KULTURA
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
OSEBNE FINANCE
Photo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
PromoPhoto
ZAUPANJE
Sovoznik
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
NAPAD
Promo
ZDRAVJE
Promo
IZGUBA
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
NEPREMIČNINE