LJUBLJANA – Iz družbe Simobil sporočajo, da bo javna uprava zaradi vloženega revizijskega zahtevka storitve mobilne telefonije plačevala dražje še vsaj mesec dni.
Prihranki za davkoplačevalce
Na ministrstvo za javno upravo (MJU) so namreč vložili zahtevek za revizijo za storitve mobilne telefonije in nakup mobilnih aparatov. MJU ima tako na voljo osem delovnih dni za sprejetje odločitve o vloženem revizijskem zahtevku, ki ga mora nato v primeru zavrnitve ali delne zavrnitve v roku treh delovnih dni posredovati na državno revizijsko komisijo. To pomeni, da se bo dokončen prehod več kot 12.000 uporabnikov javne uprave k drugemu največjemu operaterju v Sloveniji najverjetneje prestavil v leto 2016. Občutno dražje storitve mobilne telefonije bo do končne odločitve še naprej zagotavljal državni ponudnik.
Rok Gorjup, direktor prodaje za Slovenijo v družbi Simobil, ob vložitvi revizijskega zahtevka ni bil presenečen: »V družbi Si.mobil nas odločitev ponudnika v večinski državni lasti ni presenetila, saj gre za največje naročilo za mobilno telefonijo v državi, izguba takšnega posla vsekakor pomembno vpliva na poslovne rezultate. Nas pa preseneča oster odziv, ki ga je moč prebrati v medijih. Trditev, da je v tem javnem naročilu kdor koli neupravičeno diskriminiran, so povsem neutemeljene, saj je na podlagi skoraj identične formule v prav vseh preteklih javnih naročilih ta posel vsakokrat pridobil ravno Telekom Slovenije. Razpisna dokumentacija je bila letos prvič takšna, da je po več letih le omogočila enakovredno obravnavo vseh ponudnikov in s tem konkurenčno okolje ter pošteno bitko. Tako so se prvič v zgodovini prijavili kar štirje različni ponudniki in na koncu je zmagala najboljša ponudba. Prav zato smo v Si.mobilu prepričani, da bo rezultat revizije pokazal odličnost naše celostne ponudbe, ki ne bo prinesla le koristi javnim uslužbencem, temveč predvsem velike prihranke za davkoplačevalce. V Si.mobilu sicer obžalujemo nepotrebno zavlačevanje, a se kljub vloženi reviziji še naprej pospešeno pripravljamo na prihod novih uporabnikov iz javne uprave in hkrati pripravljamo prav posebne ugodnosti za njihove družinske člane.«