PRIDOBITEV

Staro železo za novo vozilo

Špalir za novo vozilo.
Staro železo za novo vozilo. Foto: Oste Bakal
Staro železo za novo vozilo. Foto: Oste Bakal
O. B.
 29. 8. 2015 | 22:23
 10. 9. 2025 | 08:02

GRABONOŠ – Krajani in še posebno gasilci Grabonoša si bodo gotovo zapomnili letošnje poletje, saj je tamkajšnje Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Grabonoš prvič v 67-letni zgodovini kupilo novo gasilsko vozilo. Doslej so vedno koristili rabljena, tokrat pa jim je s skupnimi močmi uspelo zbrati sredstva za novo pridobitev, ki jim bo gotovo zelo koristila pri nadaljnjem delovanju. Zato ne preseneča, da so se na slovesnem prevzemu vozila zbrali tako rekoč vsi krajani pa tudi številni gostje iz sosednjih vasi in društev. Ko je predsednik PGD Grabonoš Simon Šipek pred gasilski dom pripeljal vozilo ford GVM1, so kolegi naredili poseben špalir in ga namočili z vodo iz kakšnih dvajsetih cevi, nato pa mu tudi nazdravili. Novo vozilo je izdelal Avto center Žunkovič iz Miklavža na Dravskem polju, stalo pa je 36.000 evrov, še 10 tisočakov bodo odšteli za prikolico, ki jo bodo dobili kmalu. Šipek je pojasnil, da je 40 odstotkov sredstev prispevala občina, 15 odstotkov občinska gasilska zveza, preostalih 45 odstotkov pa so zagotovili gasilci, ki so zbrali najmanj 60 ton starega železja, ga prodali in sredstva namenili za vozilo.

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
SUVERENOST
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Promo
KOLENO
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
DONOSNO
VIDEO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ELEKTRIKA
Promo
FINANCE
Sovoznik
Promo
KJE POLNITI