PREVZEM

Telekom dobil soglasje za nakup Debitela

Prevzem bo izveden v najkrajšem mogočem času.
STA, Mo. S.
 15. 9. 2015 | 09:48
 9. 9. 2025 | 06:09

LJUBLJANA – Varuh konkurence je ugotovil, da je koncentracija Telekoma Slovenije in Debitela skladna s pravili konkurence, a mora Telekom ob tem upoštevati korektivne ukrepe, so danes sporočili iz Telekoma. Prevzem Debitela izveden v najkrajšem možnem času, takrat pa naj bi razkril tudi vrednost posla.

Telekom je pogodbo o nakupu 100-odstotnega deleža v Debitelu s prodajalci, družbami ACH, Adria Mobil in Svema Trade, sklenil 27. februarja. Vrednosti posla ni razkril, neuradno naj bi za Debitel odštel okoli 13 milijonov evrov. So pa v družbi napovedali, da bodo podrobnosti posla razkrili, ko bo dokončno sklenjen.

S prevzemom bo Telekom okrepil sinergije med podjetjema, Debitel pa bo svojim uporabnikom tudi v prihodnje zagotavljal komunikacijske storitve. Nadaljnji razvoj Telekoma bo temeljil na navzkrižni prodaji storitev, razvoju novih storitev in naročniških modelov, diferenciaciji in ponudbi vsebin, so še navedli v družbi.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
Promo
POVEZANI
Sovoznik
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
VIDEO
Promo
FINANCE
Promo
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVSTVO
TEŽKE RAZMERE
PremiumPromo
FRANJA
PRESENEČENJE
Promo
DONOSNO