CINCANJE

Toliko nas je stala neprodaja Telekoma, minister pa v lovu na denar

Le država bi s prodajo Telekoma dobila (vsaj) 475 milijonov evrov. Usoda Telekoma še vedno neznana.
T. L.
 8. 9. 2015 | 11:02
 9. 9. 2025 | 05:14

LJUBLJANA – Medtem ko vlada Mira Cerarja pod taktirko finančnega ministra Dušana Mramorja snuje strategijo, s katero bi se v državni proračun steklo kar največ evrov, se zdi, da so pozabili na neprodajni fiasko s Telekomom Slovenije.

Po izračunu časnika Finance je namreč državni proračun glede na nesprejeto ceno oportunitetno izgubil 200 milijonov evrov. Od začetka avgusta, ko je Slovenski državni holding ustavil postopek prodaje Telekoma, je delnica družbe upadla za 15 odstotkov, od ponujene (zagotovljene) cene, ki jo je ponujal Cinven, pa za 20 odstotkov. Ali kot izpostavljajo v Financah: le država, ki je bila največji prodajalec v konzorciju, ima zaradi tega 200 milijonov evrov oportunitetne škode. Le država bi sicer s prodajo Telekoma dobila (vsaj) 475 milijonov evrov, skupaj bi na trg prišlo (vsaj) 720 milijonov evrov.

Na vprašanja glede nadaljnje usode Telekoma Slovenije (ali, kdaj in kako se bo prodajal), pa Miro Cerar novinarjem pojasnil in načrtov ni podal. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ELEKTRIKA
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Sovoznik
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
VIDEO
Promo
ZDRAVJE
Promo
KOLENO
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
FINANCE
Promo
DONOSNO
SUVERENOST
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
LEPOTA