BREŽICE – »Prostovoljka RK v Brežicah oživljala 10 dni staro dojenčico. In jo rešila. Zdaj je punčka že v bolnišnici,« je tvitnila novinarka Pop TV Tanja Volmut. Informacijo smo preverili pri Rdečem križu, kjer je Mirjana Jarc, pristojna za odnose z mediji, potrdila, da je bilo treba oživljati dojenčka, vendar je popravila, da je to strokovno počela ekipa nujne medicinske pomoči (NMP). Kolikor so seznanjeni na Rdečem križu z informacijami ekipe NMP, sta prenehanje dihanja lahko povzročili dehidracija in izčrpanost.
Po oživljanju so dojenčka odpeljali v bolnišnico.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
