BEGUNCI V SLOVENIJI

V Rigoncah že tretja skupina danes, na MNZ svarijo

V Slovenijo je konec tedna vstopilo okoli 25.000 beguncev, v zadnjih desetih dneh pa več kot 73.000.
S. U., T. L.
 26. 10. 2015 | 09:02
 9. 9. 2025 | 03:25

LJUBLJANA – Mraz se stopnjuje, begunska kriza pa se ne umirja. Po podatkih Generalne policijske uprave (GPU) je v zadnjih desetih dneh na območje Slovenije do 6. ure danes vstopilo 73.553 tujcev. Tudi danes ponoči so jih varnostne službe in humanitarne organizacije sprejemale.

V Rigoncah v pričakovanju že tretje skupine danes

9.11: V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je bilo nastanjenih 995 migrantov. Danes nekaj pred 9. uro je prva skupina migrantov (okrog 750) začela zapuščati nastanitveni center v Gornji Radgoni. Odšli so proti nekdanjemu mejnemu prehodu. Avstrijski varnostni organi begunce sprejemajo, promet čez reko Muro pa je urejen s semaforji in poteka izmenično enosmerno.

Iz nastanitvenega centra Lendava trenutno poteka prevoz 489 migrantov v Gornjo Radgono. V sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi trenutno ni migrantov.

9.07: Po 9. uri policisti v Rigoncah pričakujejo novo, danes že tretjo skupino migrantov, ki bo prestopila zeleno mejo, je sporočila Alenka Drenik, predstavnica za stike z javnostjo na PU Novo mesto. Po podatkih hrvaških varnostnih organov so na vlaku, ki je pripeljal v bližino meje med državama, 1403 tujci. V sprejemnem centru Brežice je trenutno okoli 3500 migrantov, v začasnem centru Dobova 3100, v novem centru v Dobovi 2000, v Rigoncah pa še okoli 1200.

08.57: V nastanitvenem centru v Celju so včeraj zvečer nastanili še 300 migrantov, ki so v Slovenijo vstopili na območju Rigonc, sporočajo iz celjske policijske uprave. Nastanili so jih v nastanitveni center Celje, kamor so jih pripeljali z avtobusi.

V nastanitvenem centru je bilo nastanjenih že 247 migrantov, ki so včeraj okoli 16. ure iz Hrvaške prišli na mejni prehod Dobovec. Skupaj je trenutno tam 547 migrantov, ki bodo danes v dopoldanskem centru z avtobusi odpeljali v namestitveni center Šentilj.

V desetih urah preselili 4000 tujcev

Ponoči med 1. in 2. uro so slovenski policisti v Rigoncah sprejeli skupino migrantov, ki je prestopila zeleno mejo s Hrvaško. Po podatkih hrvaških varnostnih organov je bilo v tej skupini 1530 migrantov. Okoli 6. ure naj bi na zeleno mejo v Rigoncah prišla še nova skupina, ki naj bi štela 1250 tujcev, so zgodaj zjutraj sporočili iz Policijske uprave Novo mesto.

Tujce, ki so zeleno mejo prestopili v nedeljo zvečer in ponoči, so policisti pospremili in prepeljali v sprejemne in začasne centre v Brežice in Dobovo, kjer jim je bila nudena zdravstvena in humanitarna oskrba. V sprejemnem centru Brežice je trenutno okoli 3500 migrantov, v začasnem centru Dobova prav tako 3500, v novem sprejemnem centru v Dobovi pa 2000.

Vso noč so potekali prevozi migrantov z vlaki in avtobusi iz Brežic in Dobove v sprejemne in nastanitvene centre v notranjosti države. V zadnjih desetih urah je bilo tako preseljenih 4000 tujcev. Organizacijo prevozov in spremljanje migrantov policisti po navedbah Policijske uprave Novo mesto nadaljujejo tudi v jutranjih urah.

Preberite še: Val ušel nadzoru, Milanović: Če zmore Hrvaška, zmore tudi Slovenija

Skoraj 4300 beguncev prešlo čez mejo v Avstrijo

Največji je nastanitveni center v Šentilju, kjer je bilo danes ob 6. uri po podatkih Policijske uprave Maribor 1039 oseb. Pred tem je skoraj 4300 beguncev prešlo iz Šentilja čez mejo v Avstrijo.

V nastanitveni center v Šentilj so med drugim pripeljali skupino 570 beguncev, ki je v nedeljo popoldne prestopila državno mejo s Hrvaško na območju kraja Paradiž pri Cirkulanah, in še okoli 300 drugih oseb, ki so jih policisti sprejeli v sprejemnem centru na Gruškovju.

V sprejemnem centru Središče ob Dravi je bilo sprejetih 320 oseb. Tudi te so prepeljali v nastanitveni center v Šentilju.

V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je po podatkih Policijske uprave Murska Sobota trenutno nastanjenih 800 migrantov, v nastanitvenem centru v Lendavi pa 489.

Iz Brežic je bilo danes v jutranjih urah v sprejemni center v Petišovce prepeljanih okoli 170 migrantov, ki bodo po končanih postopkih evidentiranja nastanjeni v nastanitveni center v Gornjo Radgono. V sprejemnem centru v Dolgi vasi trenutno ni migrantov.

V Slovenijo je konec tedna vstopilo okoli 25.000 beguncev. Na notranjem ministrstvu so posvarili, da to presega meje razumnega, in opozorili na izčrpanost aktivnih na terenu.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
POVEZANI
Promo
IZGUBA
Sovoznik
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
RAST
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
NAPAD
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
TVEGANO
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
ZAUPANJE
Photo
ZDRAVJE
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST