RAZKRIVAMO

V Sloveniji po sedmih letih izbruhnil antraks

Zadnji primer vraničnega prisada v Sloveniji sega v leto 2008.
V. J., T. Š., Ma. F.
 25. 8. 2015 | 22:00
 9. 9. 2025 | 11:28

VRHNIKA – Pri družini iz Blatne Brezovice je minuli četrtek poginilo šest govedi iz črede, laboratorijska preiskava pa je razkrila, da gre za vranični prisad oziroma antraks. Veterinar je nemudoma naročil, da živali do preklica ne smejo premikati s pašnika. Opravljeni so bili tudi cepljenje in preostali predpisani ukrepi.

O najnovejšem izbruhu, nazadnje se je v Sloveniji antraks pojavil leta 2008 v okolici Celja, je bila obveščena tudi zdravstvena služba, ki že ukrepa, da ne bi prišlo do okužb tudi pri ljudeh.

Okoliški govedorejci o izbruhu niso bili obveščeni, prav tako tudi ne v tehniškem muzeju, čeprav cesta do okuženega pašnika vodi ob robu parkirišča muzeja.

Več o najnovejšem izbruhu antraksa si preberite v jutrišnji tiskani izdaji Slovenskih novic.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
KULTURA
Promo
POVEZANI
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
SPREMEMBA
VIDEO
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
DONOSNO
Sovoznik
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
ZDRAVJE
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
ZDRAVJE