USTAVILI SO VLAK

VIDEO: Begunka: Slovenija je revna država

Vlak, na katerem so bili begunci, so razdelili na dva dela. Eden je odpeljal proti Ljubljani, drugi pa je z migranti ostal na Hrvaškem.
E. C.
 19. 9. 2015 | 09:11
 9. 9. 2025 | 06:37

MURSKA SOBOTA – Na slovensko-hrvaški meji v Dobovi so ustavili vlak, na katerem je bilo okoli 200 beguncev. Ti so bili z odločitvijo Slovenije, da jim ne dovoli nadaljevanja poti zelo nezadovoljni, veliko je bilo vzklikov in kričanja, nato pa se je stanje umirilo.

Cilj beguncev je v večini primerov Nemčija ali Švedska. Jasno so izrazili, da v Sloveniji ne nameravajo ostati. Ena od begunk je na vprašanje novinarjev, kam želi, odgovorila, da v Evropo. Nad dejstvom, da je že v Evropi, ni bila navdušena. Na vprašanje, ali bi ostala v Sloveniji, je odgovorila takole: »Ne, Slovenija je revna država.«

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
NASVET
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
RECEPTI
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
ZDRAVJE
Sovoznik
Promo
ZDRAVJE
VIDEO
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
PRIHODNOST