KRIZA

VIDEO: V hladnem jutru sedijo po tleh, v Rigonce nove in nove skupine

Najbolj je še vedno obremenjeno območje v Rigoncah.

T. L.
 27. 10. 2015 | 08:22
 10. 9. 2025 | 07:46

LJUBLJANA, NOVO MESTO – Prihodi beguncev so se nadaljevali tudi danes ponoči. Najbolj obremenjene so bile znova Rigonce. Le včeraj je tamkajšnjo zeleno mejo prestopilo šest večjih skupin beguncev, kar pomeni več kot 10.000 ljudi (nekaj po 23. uri so policisti sprejeli skupino z vlaka, ki je štela 1370 ljudi, s tem, da je preko dneva v državo le na Rigoncah vstopilo nekaj manj kot 9000 ljudi), sporoča novomeška policija. 

Po 2. uri ponoči so policisti v Rigoncah sprejeli še eno skupino migrantov, ki je prestopila zeleno mejo. Po podatkih hrvaških varnostnih organov je bilo v tej skupini 1400 migrantov. Po 6. uri pa naj bi v spremstvu hrvaških policistov v bližino državne meje ponovno pripeljal vlak, na katerem naj bi bilo 1500 ljudi.

Danes zjutraj je Alenka Drenik, tiskovna predstavnica PU Novo mesto, sporočila, da je v sprejemnem centru Brežice trenutno okoli 4500 migrantov, v začasnem centru Dobova okoli 1000, v novem sprejemnem centru v Dobovi pa 4500. V Rigoncah je še okoli 1500 migrantov, ki so zeleno mejo prestopili po 2. uri.

Policisti vse sile usmerjajo v obvladovanje varnostnih razmer in zagotavljanje javnega reda in miru ob prihodu tako velikega števila tujcev. Upoštevajoč logistične in namestitvene omejitve, nadaljujejo s prizadevanji, da bi z območja Brežic in Dobove v notranjost države kar najhitreje prepeljali večje število tujcev in na ta način razbremenili to območje. Vso noč so potekali prevozi migrantov z vlaki in avtobusi iz Brežic in Dobove v sprejemne in nastanitvene centre v notranjosti države.

Novinar N24 Steffen Schwarzkopf je zjutraj objavil na twitterju posnetek z Dobove, kamor je prišlo 400 ljudi.

V 10 urah namestili več kot 4600 tujcev

V zadnjih 10 urah je bilo v organizaciji in spremstvu policistov z vlaki in avtobusi v sprejemne in nastanitvene centre v notranjost države prepeljanih več kot 4600 tujcev. Organizacijo prevozov in spremljanje migrantov policisti nadaljujejo tudi v jutranjih urah.

V Gornji Radgoni 966 beguncev

V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je trenutno 966 migrantov, v nastanitvenem centru v Lendavi pa 462. Iz Brežic je bilo v sprejemna centra v Petišovce in Dolgo vas prepeljanih okrog 240 migrantov, kjer poteka postopek evidentiranja tujcev, o razmerah poroča Suzana Rauš iz murskosoboške policijske uprave.

V noči na torek pa so do 6. ure avstrijski varnostni organi v Šentilju sprejeli 4800 tujcev. Ob približno 3. uri je z vlakom iz Dobove prispelo 1100 tujcev, ki so trenutno v nastanitvenem centru Šentilj. Na poti iz Dobove sta še dva vlaka s skupno 1250 tujci, ki bodo prav tako nastanjeni v Šentilju. Sprejemna centra Gruškovje in Središče ob Dravi sta bila ob 6. uri prazna, so sporočili iz mariborske policijske uprave.

 

 

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
KULTURA
Promo
TVEGANJE
Promo
ŽIVLJENJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
INTERVJU
Promo
POVEZANI
PremiumPromo
FRANJA
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Photo
PRESENEČENJE
INTERVJU
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Sovoznik
VIDEO
TEŽKE RAZMERE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
DONOSNO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI