DOBOVA, ŠENTILJ, GORNJA RADGONA – Tudi ponoči so migranti nadaljevali prihod v Slovenijo.
11.36
Avstrijski varnostni organi so danes ob 8.30 na bivšem starem mejnem prehodu Šentilj sprejeli 1000 oseb, ob 10.30 pa še 2000. Ob 10.10 je v Šentilj prispel vlak iz Dobove z 1060 osebami, ob 10.40 pa še trije avtobusi iz Brežic s 185 migranti, poroča štajerska policija.
Trenutno je v nastanitvenem centru Šentilj 3660 migrantov, sprejemna centra Središče ob Dravi in Gruškovje pa sta prazna. Pričakujejo pa še prihod več avtobusov s 415 osebami z območja PU Celje.
9.55
V celjskem nastanitvenem centru je bilo zvečer 434 migrantov. Z avtobusi so jih v Celje pripeljali iz Dobove, danes malo po 9. uri pa so jih odpeljali v Šentilj, poročajo celjski policisti.
Podatkov o prihodu nove skupine migrantov za zdaj še nimajo.
9.06
V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je bilo 1217 migrantov. Malo pred 9. uro je prva skupina migrantov (okrog 600) začela zapuščati nastanitveni center, odšli so proti nekdanjemu mejnemu prehodu v Gornji Radgoni. Avstrijski varnostni organi migrante sprejemajo, promet čez reko Muro pa je urejen s semaforji in poteka izmenično enosmerno.
V nastanitvenem centru v Lendavi je trenutno 637 migrantov, v sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi pa migrantov za zdaj ni, poroča Suzana Rauš iz murskosoboške policijske uprave.
Število migrantov pri nas preseglo 100.000
Število migrantov, ki so v Slovenijo vstopili do danes (do 6. ure zjutraj), znaša 102.757. V sprejemnih centrih je bilo ob tej uri 3701 migrantov, v namestitvenih centrih pa 7862.
Novi vlaki
Na mejni prehod za mednarodni železniški promet Dobova sta zvečer in ponoči pripeljala še dva vlaka z migranti. »Nekaj več kot 1000 migrantov s prvega, ki je pripeljal okoli 22.30, so policisti zaradi omejenih logističnih in nastanitvenih kapacitet pospremili v bližnji sprejemni center, kjer jim je bila nudena zdravstvena in humanitarna oskrba. Nekaj po 3. uri je prispel drugi vlak s 1134 migranti,« je sporočila tiskovna predstavnica novomeške policijske uprave Alenka Drenik.
| Tako so begunce in migrante z avtobusi prepeljali v Gornjo Radgono. |
Po vseh opravljenih postopkih so vstopili na vlak, ki je v spremstvu policistov nadaljeval pot proti Šentilju. O prihodu vlakov in številu ljudi na njih so jih hrvaški varnostni organi obveščali.
Ob 3. uri zjutraj je bilo v sprejemnem centru Brežice nekaj več kot 1200 migrantov, v začasnem centru v Dobovi (Beti) okoli 1000, v novem sprejemnem centru v Dobovi (Livarna) pa nekaj več kot 2000. Sicer je bilo včeraj veliko število migrantov iz sprejemnih centrov z območja Posavja prepeljano v notranjost države. Policisti se trudijo, da v okviru logističnih in nastanitvenih zmogljivosti tujce iz sprejemnih centrov v Posavju kar najhitreje prepeljejo v sprejemne in namestitvene centre po državi.
V Šentilj štirje vlaki
V nastanitvenem centru v Šentilju je bilo ob 6. uri 4278 oseb. 3134 jih je prispelo s tremi vlaki iz Dobove že včeraj med 19. in 21. uro, ob 0.33 pa je tudi v vlakom iz Dobove prispelo še 1144 oseb. Sprejemna centra v Središču ob Dravi in Gruškovju sta prazna, poročajo pomurski policisti.
V Gornji Radgoni jih je 1217
V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je bilo zjutraj nastanjenih 1217 migrantov. Ponoči je bilo iz Rigonc prepeljano 637 migrantov, ki so bili evidentirani v sprejemnem centru v Petišovcih in Dolgi vasi in nastanjeni v nastanitvenem centru Integral Lendava. V sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi trenutno ni migrantov.