MIGRANTSKA KRIZA

VIDEO: V Slovenijo novi vlaki s tisoči migrantov

Tudi ponoči so se nadaljevali prihodi prebežnikov.
Mo. S.
 29. 10. 2015 | 07:55
 9. 9. 2025 | 03:45

DOBOVA, ŠENTILJ, GORNJA RADGONA – Tudi ponoči so migranti nadaljevali prihod v Slovenijo.

11.36

Avstrijski varnostni organi so danes ob 8.30 na bivšem starem mejnem prehodu Šentilj sprejeli 1000 oseb, ob 10.30 pa še 2000. Ob 10.10 je v Šentilj prispel vlak iz Dobove z 1060 osebami, ob 10.40 pa še trije avtobusi iz Brežic s 185 migranti, poroča štajerska policija.

Trenutno je v nastanitvenem centru Šentilj 3660 migrantov, sprejemna centra Središče ob Dravi in Gruškovje pa sta prazna. Pričakujejo pa še prihod več avtobusov s 415 osebami z območja PU Celje.

9.55

V celjskem nastanitvenem centru je bilo zvečer 434 migrantov. Z avtobusi so jih v Celje pripeljali iz Dobove, danes malo po 9. uri pa so jih odpeljali v Šentilj, poročajo celjski policisti.

Podatkov o prihodu nove skupine migrantov za zdaj še nimajo.

9.06

V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je bilo 1217 migrantov. Malo pred 9. uro je prva skupina migrantov (okrog 600) začela zapuščati nastanitveni center, odšli so proti nekdanjemu mejnemu prehodu v Gornji Radgoni. Avstrijski varnostni organi migrante sprejemajo, promet čez reko Muro pa je urejen s semaforji in poteka izmenično enosmerno.

V nastanitvenem centru v Lendavi je trenutno 637 migrantov, v sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi pa migrantov za zdaj ni, poroča Suzana Rauš iz murskosoboške policijske uprave.

Število migrantov pri nas preseglo 100.000

Število migrantov, ki so v Slovenijo vstopili do danes (do 6. ure zjutraj), znaša 102.757. V sprejemnih centrih je bilo ob tej uri 3701 migrantov, v namestitvenih centrih pa 7862.

Novi vlaki

Na mejni prehod za mednarodni železniški promet Dobova sta zvečer in ponoči pripeljala še dva vlaka z migranti. »Nekaj več kot 1000 migrantov s prvega, ki je pripeljal okoli 22.30, so policisti zaradi omejenih logističnih in nastanitvenih kapacitet pospremili v bližnji sprejemni center, kjer jim je bila nudena zdravstvena in humanitarna oskrba. Nekaj po 3. uri je prispel drugi vlak s 1134 migranti,« je sporočila tiskovna predstavnica novomeške policijske uprave Alenka Drenik.


 Tako so begunce in migrante z avtobusi prepeljali v Gornjo Radgono.

Po vseh opravljenih postopkih so vstopili na vlak, ki je v spremstvu policistov nadaljeval pot proti Šentilju. O prihodu vlakov in številu ljudi na njih so jih hrvaški varnostni organi obveščali.

Ob 3. uri zjutraj je bilo v sprejemnem centru Brežice nekaj več kot 1200 migrantov, v začasnem centru v Dobovi (Beti) okoli 1000, v novem sprejemnem centru v Dobovi (Livarna) pa nekaj več kot 2000. Sicer je bilo včeraj veliko število migrantov iz sprejemnih centrov z območja Posavja prepeljano v notranjost države. Policisti se trudijo, da v okviru logističnih in nastanitvenih zmogljivosti tujce iz sprejemnih centrov v Posavju kar najhitreje prepeljejo v sprejemne in namestitvene centre po državi.

V Šentilj štirje vlaki

V nastanitvenem centru v Šentilju je bilo ob 6. uri 4278 oseb. 3134 jih je prispelo s tremi vlaki iz Dobove že včeraj med 19. in 21. uro, ob 0.33 pa je tudi v vlakom iz Dobove prispelo še 1144 oseb. Sprejemna centra v Središču ob Dravi in Gruškovju sta prazna, poročajo pomurski policisti.

V Gornji Radgoni jih je 1217

V nastanitvenem centru v Gornji Radgoni je bilo zjutraj nastanjenih 1217 migrantov. Ponoči je bilo iz Rigonc prepeljano 637 migrantov, ki so bili evidentirani v sprejemnem centru v Petišovcih in Dolgi vasi in nastanjeni v nastanitvenem centru Integral Lendava. V sprejemnih centrih v Petišovcih in Dolgi vasi trenutno ni migrantov.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ELEKTRIKA
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Sovoznik
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
VIDEO
Promo
ZDRAVJE
Promo
KOLENO
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
FINANCE
Promo
DONOSNO
SUVERENOST
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
LEPOTA