Uradni govorec kriznega štaba je bil Jelko Kacin.

Galerija
Prihodi ministrov na novinarsko konferenco vlade o ukrepih zaradi koronavirusa 24. 3. 2020. FOTO: Blaž Samec
Na večerni seji je vlada sprejela sklep o prenehanju delovanja Kriznega štaba RS za zajezitev in obvladovanje epidemije covida-19.
»Z vzpostavitvijo operativnega delovanja vseh ministrstev so namreč razlogi za ustanovitev in delovanje Kriznega štaba Republike Slovenije za zajezitev in obvladovanje epidemije covida-19 prenehali. Vse operativne funkcije, ki so bile v obliki dodatnih interventnih in koordinacijskih zmogljivosti priključene kriznemu štabu v razširjeni sestavi, se odslej opravljajo v okviru matičnih resorjev ministrstev in njihovih organov v sestavi,« so zapisali na vladni spletni strani.
Uradni govorec kriznega štaba je bil Jelko Kacin, ki je s svojim poročanjem dvignil kar nekaj prahu. Najbolj so odzvanjale njegove besede, naj uživamo, dokler še lahko.