LJUBLJANA – Pred dnevi bi na ljubljanskem okrajnem sodišču ponovno morali začeti soditi nekdanjemu generalnemu sekretarju na notranjem ministrstvu Damijanu Lahu, vendar ga na sodišče ni bilo, saj jim ni uspelo vročiti vabila. Ko se je vrnilo na sodišče, je sodnica za vročitev pisma zadolžila vročevalca, ki pa je bil neuspešen, čeprav je Laha redno iskal na domačem naslovu. V nabiralniku mu je pustil obvestilo, na katero je zapisal dan in uro ponovne zglasitve, a Lah, kot kaže, niti tega ni videl.
Prvostopenjsko sodišče ga je junija lani opralo obtožb, da je bil objekt na Dimičevi v Ljubljani izbran kot posledica njegovega protipravnega ravnanja. V stavbo se je preselil Nacionalni preiskovalni urad (NPU). Tožilstvo, ki je za Laha predlagalo 11 mesecev zapora, se je na sodbo pritožilo in višje sodišče je ugotovilo, da se okrajno v obrazložitvi sodbe do nekaterih dokazov ni opredelilo, nekatere obremenilne pa je ocenilo zmotno. Sojenje se zato vrača na prvo stopnjo, treba pa bo kar pohiteti, saj bo zadeva glede na zastaralne roke v kazenskem zakoniku zastarala že januarja prihodnje leto.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
