Zakuhal škandal, se opravičil, sedaj potegnil še eno potezo

Zaradi neprimernih tvitov se je najprej opravičil, sedaj pa tudi odstopil.
Janez Lavre je odstopil. FOTO: Tadej Regent, Delo
Janez Lavre je odstopil. FOTO: Tadej Regent, Delo
STA, T. V.
 2. 4. 2020 | 12:23
 6. 4. 2020 | 08:07
1:42
Direktor slovenjgraške bolnišnice Janez Lavre je odstopil, minister za zdravje Tomaž Gantar pa je odstop že sprejel. Lavre se je znašel pod plazom kritik, ko se je na twitterju odzval z zapisi, v katerih je izpostavljal okužbo s koronavirusom v povezavi z odločanjem o ventilatorju. Svoj račun na twitterju je kmalu ukinil in se za zapisano opravičil. »Moja komunikacija je bila skrajno neprimerna in hudo žaljiva, zato se vsem vpletenim še enkrat iskreno opravičujem.«

»Ti ne boš šel na ventilator, boš kmalu pozitiven, pa da vidimo, 'kk' boš cvilil,« je Lavre zapisal novinarju Blažu Zgagi. Za ta tvit se je sicer pozneje opravičil, novinar pa je njegovo opravičilo tudi sprejel. Tudi Urošu Jauševcu je, potem ko je ta član predsedstva SD zapisal, da ga veseli, da predsedstvo stranke ni podprlo aktivacije člena 37.a zakona o obrambi, napovedal:. »Super, ti ne greš na ventilator.« 

Lavre je slovenjgraško bolnišnico vodil od leta 2007, razen s prekinitvijo v letih 2016 in 2017, ko je vodil UKC Maribor. V preteklosti je bil član stranke NSi, iz katere je po navedbah stranke izstopil pred enim letom.
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZAUPANJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
NASVET
Photo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
RAST
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
NAPAD
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
PromoPhoto
TVEGANO
Promo
IZGUBA
Promo
PRIHODNOST
Sovoznik
PromoPhoto
ZAPOSLITEV