VSE VEČ OKUŽENIH

Alarmantno stanje v Srbiji: umrl 26-letnik, ki je bil prej zdrav

Zdravstveni sistem Srbije poka po šivih.
Stanje v Srbiji je iz dneva v dan slabše. FOTO: Marko Djurica, Reuters
Stanje v Srbiji je iz dneva v dan slabše. FOTO: Marko Djurica, Reuters
N. B
 15. 7. 2020 | 14:06
 15. 7. 2020 | 14:35
1:19
Član srbskega kriznega štaba in direktor infekcijske klinike v Beogradu Goran Stevanović je opozoril, da je stanje v Srbiji alarmantno. »Umrl nam je fant, rojen leta 1994, ki je bil sicer zdrav,« je dejal tamkajšnjim medijem. Kot je opozoril, se v bolnišnici zdravi veliko mladih s težkimi simptomi, a da mnogi ljudje bolezni še vedno ne jemljejo resno. Po besedah direktorja imajo največ težav z mladimi, ki ne upoštevajo ukrepov in ne nosijo mask.

Po besedah Stevanovića se t. i. drugi val od prvega razlikuje predvsem po tem, da ima več pacientov težje simptome koronavirusne bolezni, in sicer kar 10 odstotkov.

Tudi srbski predsednik Aleksandar Vučić je na današnji novinarski konferenci opozoril, da je število obolelih vsak dan višje in da ne vedo več, kam s pacienti, saj zdravstveni sistem poka po šivih. Svoje državljane je pozval k previdnosti in upoštevanju ukrepov.
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZAUPANJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
NASVET
Photo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
RAST
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
NAPAD
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
PromoPhoto
TVEGANO
Promo
IZGUBA
Promo
PRIHODNOST
Sovoznik
PromoPhoto
ZAPOSLITEV