NA SODIŠČE

Dovolj čakanja: prosilci za azil na sodišče, hočejo izplačilo denarja

Tožniki trdijo, da jih kljub večdnevnemu čakanju pred uradom še niso registrirali, zato še niso dobili denarja za preživljanje in prebivališče.
STA, T. L.
 12. 10. 2015 | 20:16
 9. 9. 2025 | 02:12

BERLIN – Okoli 20 prosilcev za azil na socialnem sodišču v Berlinu toži lokalni deželni urad za zdravje in socialne zadeve, da bi tako dosegli takojšnje izplačilo denarne podpore. Tožniki trdijo, da jih kljub večdnevnemu čakanju pred uradom še niso registrirali, zato še niso dobili denarja za preživljanje in prebivališče.

S sodišča so sporočili, da so prosilci za azil danes vložili t. i. nujne vloge. Po navedbah sodišča v povprečju obravnava tovrstnih nujnih vlog traja okoli mesec dni, a je možno o njih odločiti tudi prej. Predstavnik sodišča je poudaril, da bo sodišče odločitev o tožbi sprejelo v nekaj dneh. Na tem sodišču so posamezni prosilci za azil že vložili podobne tožbe.

Preobremenjeni uradi in čakanje na prostem

V skladu z azilno zakonodajo prosilci za azil prebivališče in denarno podporo dobijo šele, ko so registrirani. Podporniki prosilcev že dalj časa opozarjajo, da vse več prosilcev noči preživlja na prostem, ker je berlinski urad za zdravje in socialne zadeve preobremenjen.

Berlin se tako kot velik del Nemčije spopada z obsežnim valom migrantov in beguncev. Od 5. septembra, ko se je okrepil tok migracij preko balkanske poti, so v Berlinu sprejeli slabih 18.500 migrantov.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
PromoPhoto
ZDRAVJE
SUVERENOST
Promo
ELEKTRIKA
VIDEO
PromoPhoto
ZANIMIVO
PremiumPromo
FRANJA
TEŽKE RAZMERE
Promo
KOLENO
Promo
FINANCE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
KJE POLNITI
Photo
PRESENEČENJE
Sovoznik
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
LEPOTA
Promo
ZDRAVJE
Promo
DONOSNO