NEMIR NA POSTAJI

FOTO: Kričal je: »Imam bombo!«

Moški ni bil oborožen, policisti so ga že aretirali.

T. Pa.
 18. 9. 2015 | 12:45
 9. 9. 2025 | 06:36

ROTTERDAM – Policija je aretirala moškega, ki se je nekaj po osmi uri zjutraj v vlaku zaklenil na WC in grozil z bombo.

Na vlak, ki je bil iz Rotterdama namenjen proti Parizu, je pritekel moški in se zaklenil na stranišče, pred tem pa je zakričal »Imam bombo!«, poroča angleški Mirror. Takoj se je sprožil teroristični alarm, zato so na veliko presenečenje potnikov železniško postajo v Rotterdamu preplavile oborožene enote policije. 

Vlak so nato evakuirali in k moškemu poslali pogajalca, v pol ure pa so ugotovili, da storilec ni oborožen, zato so ga aretirali. S fotografij je razvidno, da je osumljenec mlajši moški. 

Incident pa ni prvi te vrste, saj je pred slabim mesecem državljan Maroka in domnevni skrajni islamist Ayoub El Kahzani (26) prav tako na vlaku družbe Thalys potnikom grozil s pištolo.

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
TEŽKE RAZMERE
Promo
ZDRAVJE
Promo
DONOSNO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
POVEZANI
Promo
FINANCE
Sovoznik
Promo
ŽIVLJENJE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ZDRAVJE
Photo
PRESENEČENJE
VIDEO
INTERVJU
PromoPhoto
SPREMEMBA