NOVITETE

FOTO: Samsung pokazal Galaxy S6 Edge+ in Galaxy Note 5

Galaxy S6 Edge+ podpira tudi snemanje video posnetkov v kakovosti 4K in storitev za neposredno predvajanje video posnetkov Full HD.
STA, A. L.
 13. 8. 2015 | 21:34
 9. 9. 2025 | 10:06

NEW YORK – Južnokorejski proizvajalec elektronike Samsung Electronics je danes predstavil nova pametna mobilnika S6 Edge+ in Galaxy Note 5, s katerimi nagovarja ljubitelje mobilnikov z večjimi zasloni. Poleg tega je najavil datume zagona rešitev za plačevanje z mobilniki Samsung Pay.

Tako Galaxy S6 Edge+ kot Galaxy Note 5, slednji sodi v razred tako imenovanih tablifonov, premoreta 5,7-palčni oziroma 14,5-centimetrski zaslon. S6 ima pri tem sicer ukrivljena robova zaslona. V ZDA in Kanadi ju bodo začeli prodajati 21. avgusta, na slovenskem trgu pa naj bi bil Galaxy S6 Edge+ dostopen od 4. septembra dalje.

Snemanje 4K

Galaxy S6 Edge+ ima zaslon Super AMOLED z ločljivostjo Quad HD, ki daje globlji zaslonski kontrast ter bolj čisto in podrobno sliko. Mobilnik prinaša tudi funkcijo Steady Video, ki stabilizira in ostri digitalni video posnetek, zajet s sprednjo ali zadnjo kamero, ter način Video kolaž za snemanje in preprosto urejanje kratkih video posnetkov v različne okvire in dopolnjevanje z različnimi učinki.

Galaxy S6 Edge+ podpira tudi snemanje video posnetkov v kakovosti 4K in storitev za neposredno predvajanje video posnetkov Full HD: vsebino bodo že med samim snemanjem lahko neposredno spremljali tudi drugi uporabniki, skupine, kontakti ali celo splošna javnost, s katero bo uporabnik mobilnika delil povezavo do storitve Youtube Live. Mobilnik ima obenem vgrajeno brezžično polnilno tehnologijo.

Predstavili sistem plačevanja

Samsung Electronics je poleg tega najavil datume zagona svoje storitve za mobilno plačevanje Samsung Pay. V Južni Koreji jo bodo vzpostavili 20. avgusta, v ZDA 28. septembra, sledile naj bi Velika Britanija, Španija, Kitajska.

Samsung je konec drugega četrtletja zasedal 21,7-odstotni delež svetovnega trga pametnih mobilnikov, vendar pa je v istem obdobju leto prej imel 24,8-odstotnega, kažejo podatki mednarodne analitske hiše IDC. Apple je medtem svoj delež povečal za več kot dve odstotni točki, na 14,1 odstotka.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
LEPOTA
SUVERENOST
PremiumPromo
FRANJA
VIDEO
Promo
ZDRAVJE
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ELEKTRIKA
TEŽKE RAZMERE
Promo
KOLENO
PromoPhoto
ZANIMIVO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
DONOSNO
Photo
PRESENEČENJE
Promo
FINANCE
Sovoznik