ODLOČENO

HP bo odpustil še do 30.000 zaposlenih

Kakšna bo časovnica odpuščanj, še niso razkrili, so pa zagotovili, da so ta odpuščanja zadnja.
STA, A. L.
 16. 9. 2015 | 11:19
 9. 9. 2025 | 06:18

SAN FRANCISCO – Ameriški tehnološki velikan Hewlett-Packard (HP) bo v okviru reorganizacije podjetja dodatno odpuščal. Brez dela bo ostalo še od 25.000 do 30.000 zaposlenih, so v torek sporočili iz družbe. Kakšna bo časovnica odpuščanj, še niso razkrili, so pa zagotovili, da so ta odpuščanja zadnja.

HP bo dodatno odpuščal zaradi ločitve podjetja na dva dela – ena enota se bo osredotočila na osebne računalnike in tiskalnike, druga pa na programsko opremo in storitve za podjetja. Ob tej priložnosti želijo tudi precej privarčevati, kar sicer počnejo že od leta 2012.

HP, drugi največji proizvajalec osebnih računalnikov na svetu in eno največjih ameriških tehnoloških podjetij, izvaja obsežno reorganizacijo, s katero se želi s tradicionalnih osebnih računalnikov preusmeriti na mobilne naprave. Ob koncu lanskega leta je imelo podjetje okoli 302.000 zaposlenih.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Sovoznik
Promo
ZDRAVJE
Promo
FINANCE
Promo
KOLENO
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
PromoPhoto
ZANIMIVO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
KJE POLNITI
VIDEO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
DONOSNO
Photo
PRESENEČENJE
Promo
ELEKTRIKA
Promo
LEPOTA
SUVERENOST
PromoPhoto
ZDRAVJE