OKREPITVE

Na avstrijskem Štajerskem zaradi migrantske krize kmalu še več vojakov

Ob meji s Slovenijo bo pomagalo okoli 800 vojakov.
E. C.
 25. 10. 2015 | 13:00
 9. 9. 2025 | 03:19

GRADEC – Avstrijska vojska bo na avstrijsko Štajersko poslala še dodatne podporne enote, je danes sporočilo avstrijsko obrambno ministrstvo. Tako bo v prihodnje v tej zvezni deželi ob meji s Slovenijo zaradi migrantske krize pomagalo okoli 800 vojakov.

Skupno bo po novem na avstrijskem Štajerskem pri obvladovanju migrantskih tokov pomagalo sedem vojaških enot. Po celotni Avstriji policiji trenutno po navedbah obrambnega ministrstva pomaga okoli 1500 vojakov. Po potrebi bi lahko posredovalo še 2200 vojakov, dodajajo na ministrstvu.

A nekateri zahtevajo ostrejše ukrepe. Štajerski deželni glavar Hermann Schützenhöfer je danes namreč opozoril na resno stanje na meji svoje dežele s Slovenijo in je zvezno vlado pozval k ukrepanju. »Končno je treba ukrepati, da razmere na meji dokončno ne eskalirajo,« je povedal glavar in opozoril, da neurejen prehod več tisoč beguncev čez mejo hkrati ne sme postati stalnica. »Država mora svoje meje za državljane ščititi,« je pozval in dodal, da je potrebna številčna okrepitev varnostnih sil za ureditev razmer.

Ostrejši je bil vodja desničarskih svobodnjakov (FPÖ) Heinz-Christian Strache, ki je danes v sporočilu zahteval »resnično zaščito meje« za obvladovanje migrantske krize, torej gradnjo ograje na meji s Slovenijo, saj da mora biti zagotovitev notranjega reda in varnosti državljanov na prvem mestu.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
RECEPTI
Sovoznik
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
ZDRAVJE
Photo
POČITNIŠKA MALHA
VIDEO
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
NASVET