USODNO

Od snemanja selfijev umre več ljudi kot od ugrizov morskih psov

Letos je v nesrečah, povezanih s snemanjem selfijev, umrlo 12 ljudi, medtem ko so bili napadi morskih psov usodni za osem ljudi, je poročala spletna stran Science Alert.
STA, K. K.
 23. 9. 2015 | 14:40
 9. 9. 2025 | 07:13

NEW YORK – Morski psi veljajo za nevarne živali, vendar je še precej nevarnejša na videz povsem nedolžna stvar – palica za fotografiranje avtoportretov. Letos je v nesrečah, povezanih s snemanjem selfijev, umrlo 12 ljudi, medtem ko so bili napadi morskih psov usodni za osem ljudi, je poročala spletna stran Science Alert.

Zadnja žrtev je 66-letni japonski turist, ki ga je minuli teden infarkt med slikanjem avtoportreta s pomočjo palice v Tadž Mahalu v Indiji. Druge usodne nesreče so se zgodile, ko so neprevidni fotografi padli s pečine, se zaleteli z avtomobilom, ustrelili z orožjem ali pa jih je povozil vlak.

Po raziskavi univerze v Ohiu iz leta 2014 ljudje, ki objavljajo veliko avtoportretov, kažejo znake psihoze in visoko stopnjo narcizma. Zanje obstaja večja verjetnost, da se bodo bolj osredotočili na osebne koristi kot na morebitno nevarnost.

Letos se je po podatkih spletne strani, ki beleži napade morskih psov, zgodilo 74 neizzvanih napadov teh živali, od katerih jih je bilo osem usodnih, poročajo tuje tiskovne agencije.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
TVEGANJE
Promo
ZDRAVJE
INTERVJU
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
DONOSNO
Promo
ŽIVLJENJE
TEŽKE RAZMERE
INTERVJU
Promo
POVEZANI
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Sovoznik
VIDEO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PremiumPromo
FRANJA
Photo
PRESENEČENJE