ODLOČENO

Razveljavili sodbo Sanaderju

Hrvaško vrhovno sodišče je bivšemu hrvaškemu premierju razveljavilo izrečeno obsodbo v primeru Fimi media.
T. L.
 1. 10. 2015 | 16:48
 9. 9. 2025 | 01:03

ZAGREB – Takoj ko bo plačal varščino 12,4 milijona kun (dobrega 1,6 milijona evrov), bo Ivo Sanader, nekdanji hrvaški premier in vodja stranke HDZ svoboden, je odločilo hrvaško vrhovno sodišče, ki je v celoti razveljavilo izrečeno obsodbo v primeru Fimi media, poroča Jutarnji list. Milijonska varščina naj bi preprečila, da bi Sanader podlegel želji po pobegu.

Za plačilo varščine ima Sanader na voljo več možnosti: lahko jo plača z gotovino, nepremičninami ali vrednimi premičninami. Najhitrejša pot, ki vodi na svobodo, pa je plačilo z gotovino, piše hrvaški Index

Vrhovno sodišče je odločitev o razveljavitvi obsodbe Sanaderju sprejelo po tridnevnem odločanju o pritožbi Sanaderja in hrvaškega Uskoka (hrvaškega urada za preprečevanje korupcije in organiziranega kriminala). V korupcijskem primeru Fini media je bil Sanader nepravnomočno obsojen na devet let zapora, plačati pa bi moral tudi 15,27 milijona evrov kun.

Čeprav bo po plačilu varščine Sanader zagrebški zapor lahko zapustil, pa države ne sme zapustiti. Da ne bo pobegnil, mora pred izpustitvijo obljubiti tudi pred sodiščem, poroča hrvaški Index.

Sicer pa so Sanaderju in njegovi družini po njegovem prijetju decembra 2010 zamrznili celotno premoženje.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
KJE POLNITI
Promo
KOLENO
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Photo
PRESENEČENJE
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
SUVERENOST
Sovoznik
Promo
DONOSNO
VIDEO
PremiumPromo
FRANJA
TEŽKE RAZMERE
Promo
ELEKTRIKA
Promo
FINANCE
PromoPhoto
ZANIMIVO