ZAGREB – Takoj ko bo plačal varščino 12,4 milijona kun (dobrega 1,6 milijona evrov), bo Ivo Sanader, nekdanji hrvaški premier in vodja stranke HDZ svoboden, je odločilo hrvaško vrhovno sodišče, ki je v celoti razveljavilo izrečeno obsodbo v primeru Fimi media, poroča Jutarnji list. Milijonska varščina naj bi preprečila, da bi Sanader podlegel želji po pobegu.
Za plačilo varščine ima Sanader na voljo več možnosti: lahko jo plača z gotovino, nepremičninami ali vrednimi premičninami. Najhitrejša pot, ki vodi na svobodo, pa je plačilo z gotovino, piše hrvaški Index.
Vrhovno sodišče je odločitev o razveljavitvi obsodbe Sanaderju sprejelo po tridnevnem odločanju o pritožbi Sanaderja in hrvaškega Uskoka (hrvaškega urada za preprečevanje korupcije in organiziranega kriminala). V korupcijskem primeru Fini media je bil Sanader nepravnomočno obsojen na devet let zapora, plačati pa bi moral tudi 15,27 milijona evrov kun.
Čeprav bo po plačilu varščine Sanader zagrebški zapor lahko zapustil, pa države ne sme zapustiti. Da ne bo pobegnil, mora pred izpustitvijo obljubiti tudi pred sodiščem, poroča hrvaški Index.
Sicer pa so Sanaderju in njegovi družini po njegovem prijetju decembra 2010 zamrznili celotno premoženje.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
