Reševanje s kužne ladje: Američane bodo evakuirali

Američani pošiljajo na Japonsko dve letali, s katerima bodo svoje državljane prepeljali v domovino. 
Zdravi Američani bodo lahko kmalu zapustili ladjo. FOTO: Kyodo Reuters
Zdravi Američani bodo lahko kmalu zapustili ladjo. FOTO: Kyodo Reuters
P. Pa.
 15. 2. 2020 | 10:07
 15. 2. 2020 | 10:13
1:27
Ameriška vlada je pripravila vse potrebno, da s turistične ladje Diamond Princess evakuira svoje državljane. Med potniki, ki so zaradi koronavirusa ujeti na ladji že vse od začetka februarja, je tudi šest Slovencev, ki naj bi bili ves čas v stiku s slovenskim veleposlaništvom v Tokiu.

Ameriške oblasti nameravajo evakuirati 380 Američanov že v nedeljo zjutraj. Potniki, ki bodo pred vkrcanjem imeli temperaturo, ki bodo kašljali ali imeli katere druge simptome, na letalo ne bodo smeli, poroča Wall Street Journal.

Zdravi Američani bodo lahko kmalu zapustili ladjo. FOTO: Kyodo Reuters
Zdravi Američani bodo lahko kmalu zapustili ladjo. FOTO: Kyodo Reuters


Po vrnitvi v ZDA potnike čakajo temeljiti zdravniški pregledi, v karanteni pa bodo še vsaj dva tedna. Letalo naj bi pristalo v bazi Travis v Kaliforniji, kjer so tudi drugi Američani, ki so pripotovali iz Vuhana. Kljub temu tistih, ki so že v Kaliforniji, in tistih, ki jih bodo iz Jokohame še pripeljali, ne bodo pomešali. Namestili jih bodo v povsem drug objekt, da zagotovijo večjo varnost.
 
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
NASVET
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
DONOSNO
VIDEO
PromoPhoto
KULTURA
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
ZDRAVJE
Sovoznik
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
PRIHODNOST
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
RECEPTI