ZAGREB – Okoli 0.40 je 30 madžarskih vojakov postavilo bodečo žico na neuradnem mejnem prehodu med Hrvaško in Madžarsko pri Botovu in ga zaprlo. Madžarska vlada je z zamudo zaprla prehod, saj je počakala, da so mejo prestopili vsi begunci, ki jih je vlak Hrvaških železnic pripeljal do Botova iz hrvaškega Tovarnika, poroča Jutranji list. Na vlaku je bilo približno 1500 beguncev.
Tiskovni predstavnik madžarske vlade Zoltan Kovacs je nekaj minut pred polnočjo na svojem profilu na twitterju objavil fotografijo zadnjega vlaka, na katerega so pred zaprtjem meje pri Botovu vstopali begunci v mestu Zakany.
Na zadnjem vlaku je bilo veliko ljudi z majhnimi otroki, med katerimi so bili številni izčrpani in v ne najboljšem zdravstvenem stanju.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
