JASNO IN GLASNO

VIDEO: Iz Kuvajta sporočajo: Preveč dragoceni smo, da bi sprejeli begunce

Ameriški predsednik je medtem napovedal sprejem najmanj 10.000 sirskih beguncev.
M. U.
 11. 9. 2015 | 09:34
 9. 9. 2025 | 05:40

Fahad Al Shalami, kuvajtski uradnik, je bil jasen. Tako kot Oman, Katar, Združeni Arabski Emirati in Savdska Arabija tudi Kuvajt nima namena sprejeti beguncev iz Sirije. »Preveč smo dragoceni, da bi jih sprejeli. Odprti pa smo za delavce. Kakor koli, naša država je tako in tako predraga za njih. Bolje je, da gredo v Libanon ali Turčijo, tam je ceneje,« je povedal za France24. Da bi bil karseda jasen, je še dodal: »Ni dobro, da sprejemamo ljudi, ki so drugačni od nas. V naši državi ne želimo ljudi, ki trpijo zaradi stresa in so travmatizirani.« 

Obama napovedal sprejem najmanj 10.000 sirskih beguncev

Ameriški predsednik Barack Obama pa je odredil sprejem najmanj 10.000 sirskih beguncev, so sporočili iz Bele hiše sredi vse glasnejših kritik, da ZDA ne naredijo dovolj v vse hujši begunski krizi.

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PremiumPromo
FRANJA
Sovoznik
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ŽIVLJENJE
INTERVJU
TEŽKE RAZMERE
VIDEO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
POVEZANI
Promo
DONOSNO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
FINANCE