HELSINKI – Približno štirideset napadalcev, oblečenih v pripadnike rasistične organizacije Ku Klux Klan je na Finskem napadlo avtobus z migranti. Na avtobusu so bile večinoma družine. Finska vlada je napad obsodila: »Odločno obsojamo rasistične napade na prosilce za azil. Nasilje in grožnje so nesprejemljivi.«
Posnetke je prikazala finska televizija Yle, na njih pa protestniki mečejo v avtobus solzivec in petarde. Vse skupaj se je dogajalo pred novim centrom za azilante v Lahtiju.
Poškodovan ni bil nihče, policija pa naj bi prijela dva protestnika.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
