LONDON – »Naredila sem, kar sem lahko, da bi spoštovala izid referenduma o izstopu iz Evropske unije,« je dejala za zdaj še premierka
Theresa May. V čustvenem govoru je napovedala, da bo 7. junija odstopila kot vodja konservativcev in s tem pustila prosto pot imenovanju novega premierja. »V kratkem bom zapustila službo, ki je bila največja čast v mojem življenju, druga premierka, a zagotovo ne zadnja. Neizmerno sem hvaležna, da sem lahko služila državi, ki jo ljubim,« je dejala z zlomljenim glasom in s solzami v očeh. Takoj po tem se je poslovila z govornice.
Spomnimo, Mayeva se je trudila, da bi poslanci sprejeli katerega od njenih predlogov za dogovor o tako imenovanem
brexitu, a ji za nobenega ni uspelo zagotoviti dovolj podpore. Zdaj pravi, da bo to poskušal njen naslednik.