IZPUŠČAJ

Zdravniki razkrivajo še en simptom novega koronavirusa

Pozorni bodite tudi na dogajanje v ustih.
Koronavirus. FOTO: Slovenske novice
Koronavirus. FOTO: Slovenske novice
N. B.
 22. 7. 2020 | 11:54
 22. 7. 2020 | 14:00
1:36
Suh kašelj, povišana temperatura, izguba vonja in okusa očitno niso edini simptomi novega koronavirusa. Španski zdravniki so odkrili, da bi lahko bil eden od znakov, da smo zboleli za covidom 19, tudi rdeč izpuščaj v ustih.

Zdravniki iz univerzitetne bolnišnice Roman y Cajal so med 30. marcem in 8. aprilom pregledali usta 21 bolnikov s koronavirusom. Analiza je pokazala, da je imelo 29 odstotkov bolnikov poškodbe ustne votline, 83 odstotkov pa ​​majhne škrlatne, rdeče ali rjave lise v ustih. Ob tem strokovnjaki opozarjajo, da domneva temelji na majhnem vzorcu ljudi, poleg tega hipoteze niso preverili s kontrolno skupino.
 

Preberite tudi: Ste vedeli, da vas tudi po prihodu v Grčijo čaka karantena?


 

Bolezen se po podatkih našega inštituta za javno zdravje kaže s slabim počutjem, utrujenostjo, nahodom, vročino, s kašljem in pri težjih oblikah z občutkom pomanjkanja zraka. Natančni podatki o poteku bolezni se še zbirajo, saj gre za nov virus. Dosedanji podatki kažejo, da poteka v lažji obliki pri približno 80 odstotkih okuženih. Težji potek naj bi imelo približno 20 odstotkov obolelih.
 
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
ZDRAVJE
Promo
NAPAD
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Sovoznik
Promo
POVEZANI
Promo
PRIHODNOST
Promo
GOSPODARSTVO
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
TVEGANO
PromoPhoto
ZAUPANJE
Promo
RAST
Promo
IZGUBA