ODZIVI NA TWITTERJU

Srebro, vredno zlata: S pravimi vodji in trenerji je Slovenija najboljša

Srebro odbojkarjev Slovenije v finalu evropskega prvenstva odmeva tudi na družabnem omrežju.
STA, S. U.
 19. 10. 2015 | 08:08
 9. 9. 2025 | 02:47

LJUBLJANA – Poraz odbojkarjev Slovenije v finalu evropskega prvenstva so slovenski uporabniki twitterja pospremili s ponosom in čestitkami. Med njimi je bilo največ športnikov, nekaj seveda tudi politikov, ter precej tistih, ki se hitro poistovetijo z uspešnimi novitetami.

V kratkem sporočilu sta razmišljanje večine najbolje povzela dolgoletni kapetan slovenskih košarkarjev Jaka Lakovič, ki je zapisal »Srebrna medalja zlatih odbojkarjev @SloVolley. Vse čestitke vsem igralcem in strokovnemu štabu. #junaki @TeamSlovenia«, ter prva dama slovenskega športa Tina Maze. »S pravimi vodji in trenerji je Slovenija najboljša ... tudi v ekipnih športih. #respect #respect #respect,« je poudarila Črnjanka.

Preberite še: Slovenski odbojkarji evropski podprvaki

Čestitkam so se na pridružili mnogi športniki. »Respect za borbo,« je zapisal Peter Kauzer, »Srebro vredno zlata,« je dodal bivši selektor odbojkarjev Luka Slabe. »Ko ekipa diha kot eno, je vse mogoče. To so s srebrom potrdili @SloVolley na EP. Noro fantje, ponosni smo na vas,« je dodal jadralec Vasilij Žbogar. »To niso sanje, to je res!!! Še en ekipni šport končno do medalje! Slavite, veselite se, ustvarili ste zgodovino! Respect @SloVolley,« pa je pristavil kapetan rokometašev Uroš Zorman. Podobno so razmišljali še Vid Kavtičnik, Maruša Ferk, Uroš Zorman, Vesna Fabjan ... Enako pa tudi mnoge panožne zveze.

Čivkali tudi politiki

Med politiki je Miro Cerar po hitrosti objave prehitel Boruta Pahorja. Predsednik vlade je zapisal: »Čestitke za srebro, izjemen uspeh v zgodovini slovenskega športa.« Predsednik republike pa: »Slovenija je ponosna.«

Od političnih strank sta bili ob uporabi ključne besede #slovolley najbolj aktivni SD, ki je čivknila »Globok priklon in vse čestitke slovenskim odbojkarjem za srebro na EP2015«, ter SMC: »Bravo! Smo ponosni na naše fante. Čestitke!«

Drugi uporabniki so na twitterju med drugim zapisali: »Zamislite si, da odbojka ne sodi niti med pet najbolj priljubljenih športov v dvomilijonski državi ... Neverjetno,« je razmišljal Nightbeer44. Ali pa @miharejc: »Fantje @SloVolley glave pokonci. Ste drugi (!) v Evropi in Slovenijo ste iz kleti postavili na odbojkarski zemljevid.«

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
DONOSNO
VIDEO
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
POVEZANI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Sovoznik
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVJE