KDO JE KOGA?

Zahovič v Zavrču: J... vam mater

Po prvenstveni tekmi med Zavrčem in Mariborom očitki z ene in druge strani.
M. U.
 21. 9. 2015 | 18:19
 9. 9. 2025 | 07:00

ZAVRČ – Iz nogometnega kluba Zavrč so poslali nekaj pojasnil glede sobotne tekme z NK Maribor. V NK Maribor so že pred tem sporočili, da so po tekmi športno čestitali tekmecem, z obžalovanjem pa ugotavljajo, da so v Zavrču vsi skupaj doživeli poraz, ki pomeni več kot izguba točk. »Ne loči nas niti 50 kilometrov, med sobotno tekmo in po njej, ko so prevladovale nizke strasti na različnih nivojih, pa smo se počutili, kot da v razdalji med krajema manjka še kakšna ničla na koncu številke.« V Mariboru so bili ogorčeni, ker »je bila pomanjkljiva skrb za varnost uradnih oseb in obiskovalcev opazna na vsakem koraku, ponovno pa se je poseglo po namestitvi navijačev na neprimernem delu. V prostor za navijače se lahko vstopa s ceste, varnostnih pregledov ni, ne poznamo nobenega drugega objekta, kjer bi na tak način zastavili organizacijo tekme na najvišjem državnem nivoju. Če k temu dodamo še nekontrolirane strasti, ki jih na neprimeren način izražajo praktično vse uradne osebe domačega kluba, je kaos neizbežen.«

V NK Zavrč drugače

Srečanje in odnosi med vsemi uradnimi predstavniki obeh klubov so bili pred tekmo in v času prvega polčasa popolnoma običajni in korektni, so sporočili iz Zavrča. Poslabšalo se je, ko je športni direktor NK Maribor, Zlatko Zahovič, prišel v VIP-prostor, kjer je bila pripravljena pogostitev, in tam podajal neprimerne izjave, kot je »jebo vam mater«, kar je tudi večkrat ponovil. In še »A ste slekli gate pred Olimpijo?« in »Smrdite kot ribe, smrdite kot meso, a niste ne eno ne drugo«.

Podpredsednik NK Zavrč Robert Vuzem je Zahoviča vljudno nagovoril, da je bil v VIP-prostor povabljen in da je tam gost, če pa se ne počuti dobro, lahko prostor zapusti. Zahovič mu je odgovoril, če ga bo udaril, a se podpredsednik na njegovo izjavo ni več odzval. Kot še navajajo v NK Zavrč, se je »šov« nadaljeval v VIP-loži, ko je Zahovič ponovno podajal neprimerne izjave (»cigani Završki«, »govno Završko«).

Spet o ciganih

Ob prekinitvi tekme, ko so bili igralci v prostoru pod tribuno, je Zahovič pri srečanju s športnim direktorjem NK Zavrč ponovno začel omenjati cigane. Ko ga je ta vprašal, koga ima za cigane, je Zahovič odgovoril, da Zavrč, so še sporočili iz kluba.

Dodajo še, naj Zahovič ne pozabi, da je ob nadaljevanju srečanja »jebal mater« vsem in vsakemu posebej in jih pošiljal v rodni kraj (»PM«), še najbolj pa svojega trenerja.

Iz NK Zavrč še sporočajo, da nihče ni nikomur iz NK Maribor storil ničesar, se z nikomer spuščal v besedne dvoboje in nikogar žalil ali se nedostojno vedel tako do uradnih oseb kakor tudi do igralcev in spremljajočega osebja.

Odziv Zahoviča: Če ne bi bilo žalostno, bi bilo smešno

Zlatko Zahovič se je na izjave iz Zavrča že odzval: »Toliko laži in podtikanj na enem mestu že dolgo nisem prebral. Pri NK Maribor smo vedno imeli NK Zavrč za prijateljski klub, z ljudmi v klubu ves čas ohranjali zelo dobre odnose. V tem okolju imamo tudi veliko število navijačev, na kar smo izjemno ponosni. V sobotnem večeru pa smo doživeli veliko razočaranje z izzivanjem vseh uradnih oseb iz NK Maribor in zadevami, ki ne sodijo na športne prireditve. Dogodki, ki smo jim bili priče na igrišču in zunaj njega, tja ne sodijo. To je iz enih drugih časov, iz ene druge države.

Razumljivo je, da bi vsi želeli narediti vse za zmago svoje ekipe, toda predstavniki domačega kluba so izzvali dogodke velikih razsežnosti. Njihove uradne osebe so hodile v igrišče tudi po 10 metrov v času tekme, zmerjale igralce in vodstvo kluba. To veliko pove o organizaciji tekme, ki je bila ves čas na meji incidenta. Žalostno je, kako so se odzvali pred prekinitvijo, saj njihovega vratarja ni zadela pločevinka, ampak so ga uradne osebe pozvale, naj leži in sproži incident, ko je izzval Viole s skrajno nešportno potezo.

Če je bil kdo v sobotnem večeru deležen žaljivk in celo groženj, je to vodstvo NK Maribor. Sam sem se odzval na njihove provokacije in grožnje kot vsak normalen človek, ob prebranem pa z grenkim priokusom lahko ugotavljamo, do kod so pripravljeni iti predstavniki završkega kluba v svojih zgodbah. Velika laž in podtikanje sta omenjanje žaljivk glede našega trenerja Krunoslava Jurčića, kar je popoln nesmisel in pelje do tja, kamor dotične osebe želijo peljati zadeve. Če nas želijo razediniti, se močno motijo. Smo predolgo v nogometu, da bi nasedali malomeščanskim potezam.«

Zahoviča skrbi 

»V nobeni točki nismo posegli na športno raven predstavnikov NK Zavrč, po porazu sem trenerju Slavku Matiću tudi športno čestital. Me pa kot športnega direktorja Maribora in človeka, ki ima bogato reprezentančno kariero v majici z našim grbom, zelo skrbi, če lahko po teh dogodkih sklepamo, kam bo šel slovenski nogomet. Vse nas lahko zelo skrbi.«


 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
POVEZANI
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
VIDEO
PromoPhoto
ZDRAVJE
Sovoznik
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DONOSNO