V Sloveniji je odbojkarska evforija. Reprezentanti so na evropskem prvenstvu osvojili naslov podprvaka, že prej pa so se na premiernem EP stari celini predstavila tudi dekleta. Naslednji četrtek v ligi prvakov starta ACH Volley, tekmec bo Modena, ki je v zadnji sezoni osvojila italijanski pokal, drevi pa ligo prvakinj v skupini B začenjajo igralke Calcita Ljubljane. Dvakratne slovenske prvakinje, letos in leta 2010, bodo ob 20. uri v ostareli dvoranski lepotici Tivoli gostile poljsko ekipo Atom Trefl iz Sopota.
Za nekdanje Kamničanke bo to sploh prva tekma med elitno konkurenco, poljske podprvakinje iz obmorskega letovišča ob Baltskem morju pa letos, čeprav so klub ustanovili šele leta 2008, že četrtič nastopajo v ligi prvakinj. »Če vemo, da je poljska liga ena najmočnejših v Evropi, je povsem jasno, da gre za zelo dobro ekipo. Imajo zelo močno prvo postavo, čim bolje se bomo poskušali pripraviti na njihovo igro, predvsem pa na svojo. Treba bo dobro servirati, jih spraviti ob sistem igre, potem nam bo veliko lažje igrati blok in obrambo. Če bomo uspešni na sprejemu, bomo lahko tudi v napadu izkoristili njihove pomanjkljivosti, ki jih imajo v bloku,« je taktična analiza prvin trenerja Ljubljančank Gašperja Ribiča pred tekmo z Atomom, dvakratnim poljskim prvakom. No, Sopotovke vadi Italijan Lorenzo Micelli, pomočnik pa je Slovenec Vasja Samec Lipicer.
»Imamo dovolj podatkov o igri Calcita Ljubljane, zato vemo, kaj bi bile lahko njihove tehnične pomanjkljivosti. Njihova prednost bo, da ne morejo ničesar izgubiti, zato ne pričakujem lahke tekme. Skupaj smo šele dobrih 14 dni in igro naše ekipe šele ustvarjamo,« pa je malce na trnih Lorenzo Micelli.
Ne bo dan D
Calcitovke si pred tekmo hladijo glave. »Če bomo preveč spoštovale nasprotnice ali če bo prevelika evforija, lahko pride do izgorevanja na igrišču in slabe igre. Poskušale bomo poiskati neko vmesno možnost, v smislu, da bo motivacija na najvišji ravni, da bomo zadržale potrebno zbranost, želja pa bo tako ali tako velika,« pravi Petra Vrhovnik, kapetanka kamniških Ljubljančank. »V končni fazi na nas ni nobenega pritiska. Naš edini cilj mora biti, da odigramo dobro odbojko, pokažemo čim več, in če se pokaže priložnost, poskušamo premagati Poljakinje. Ne smemo pa si postaviti previsokega cilja, kajti tekem v ligi prvakinj bo še veliko, ta ne bo edina. Menim, da ne bo le v četrtek dan D, v katerem bi morale pokazati vse, kar znamo, da bo teh dni več,« je zelo pragmatična Meta Jerala, prosta igralka Calcita Volleyballa, ki ima sicer v novi sezoni dve tujki: brazilsko organizatorico igre Cecilio Aragao in srbsko korektorico Olivero Kostić. V skupini B lige prvakinj sta sicer še istanbulski Vakif Bank in Igor Volley iz Novare. Najboljši dve ekipi se bosta uvrstili v osmino finala, ker pa bo ena tudi prirediteljica sklepnega turnirja, bo napredovala tudi najboljša tretjeuvrščena vrsta. S tekmovanjem v pokalu CEV se bodo potolažile nadaljnje štiri najboljše tretjeuvrščene ekipe.