ISTANBUL – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v današnji uvodni tekmi evropske lige prvakov v Istanbulu premagali turški Bešiktaš s 30 : 24 (13 : 13). Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila hrvaški Zagreb, tekma pa se bo v soboto, 26. septembra, začela ob 20. uri. Mednarodna zmaga je lepa spodbuda pred naslednjimi boji na elitni evropski klubski sceni, celjska zasedba bo v prihodnjem krogu v dvorani Zlatorog namreč gostila hrvaški Zagreb, ki je v uvodnem krogu na kolena spravil nemški Kiel, tekma pa se bo v soboto, 26. septembra, začela ob 20. uri.
Celjani so dobro začeli tekmo v predmestju Istanbula. Njihova obramba je bila na visoki ravni, v napadu pa so imeli izjemno razpoloženega Žigo Mlakarja.
Igralci iz mesta ob Savinji so v začetku drugega polčasa zaigrali slabo, prvi gol so dosegli šele v peti minuti nadaljevanja, medtem pa zaostali za dva gola (13 : 15). V celjski igri je kapljalo in curljalo na vse strani, pri življenju jih je ohranjal vratar Urban Lesjak.
V zadnji četrtini tekme so Celjani zagospodarili na igrišču, makedonski reprezentant Nemanja Pribak je povsem omagal, s tem pa je ugasnila igra Bešiktaša. S poletno igro in hitrimi akcijami je njihova prednost konstantno naraščala, najvišja pa je bila v 58. minuti (30 : 23).
V celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najučinkovitejša David Razgor in Žiga Mlakar, oba sta dosegla po sedem zadetkov.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
