TENIS

Domači turnir brez branilca naslova Kavčiča, ima resno natrganino

Njegov strah so potrdili tudi zdravniki.
STA, Mo. S.
 3. 8. 2015 | 16:49
 9. 9. 2025 | 08:40

PORTOROŽ – Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič, ki je lani na turnirju na serije challenger Tilia Slovenia Open v finalu ugnal Luksemburžana Gillesa Müllerja in osvojil svoj 12. naslov, letos zaradi natrgane stegenske mišice ne bo branil naslova na tekmovanju, ki se bo konec tega tedna začelo v Portorožu, so sporočili iz njegovega tabora.

Kavčič se je poškodoval že maja na turnirju v Rimu, kjer je moral kljub vodstvu v nizih predati dvoboj prvega kroga kvalifikacij. Poškodbo je takrat sicer saniral z intenzivnimi terapijami in že dva tedna zatem zaigral na Rolandu Garrosu. A ista poškodba se mu je ponovila pred dnevi na ATP-turnirju v Gstaadu, kjer je moral v prvem krogu glavnega dela spet predati tekmo, kljub vodstvu 1 : 0 v nizih.

»Po Umagu sem začutil, da se igra spet počasi vzpenja. Težko je, ko zmaguješ in si boljši, pa moraš predati zaradi poškodbe. Bolečino sem začutil že v prvem nizu, vendar sem mislil, da bom že nekako zdržal do konca. Žal je v drugem nizu bolečina postala premočna in že po prvi igri sem vedel, da bom moral predati,« je povedal Kavčič.

Kot pravijo v Kavčičevem taboru, je zdravniški pregled potrdil strah: »Takoj v petek sem opravil magnetno resonanco in včeraj dobil tudi izvide strokovnjakov, ki so sporočili, da gre za resno, nekajcentimetrsko natrganino in bo potrebno tri- do štiritedensko okrevanje. Očitno smo po poškodbi v maju prehitro začeli s polnim treningom. Vendar Rolanda Garrosa in Wimbledona pač enostavno ne moreš izpustiti, saj gre za ključne turnirje v karieri.«

Težko je, ker se ne more boriti

Nastop v Portorožu je zato praktično nemogoč: »Poleg največjih štirih turnirjev za grand slam je ATP Challenger Tilia Slovenia Open zame eden najpomembnejših turnirjev, saj igram pred vsemi najbližjimi, podporniki, navijači. V Sloveniji na žalost najboljši igralci nimamo veliko možnosti, da bi igrali na turnirju pred domačimi gledalci, kar je za športnika najlepše. Celoten program sem načrtoval tako, da se bi kar najboljše pripravil na turnir. Že to sredo sem nameraval iti na Obalo vadit. Po challengerju v Ljubljani sem lani osvojil še challenger v Portorožu. Najlepše je zmagati doma, zato je še toliko težje, ko se ne moreš boriti.«

Kavčič je še dejal, da slovenski teniški igralci lahko le upajo, da se bo dogodek obdržal in vsako leto večal, in dodal, se že zdaj veseli naslednjega reprezentančnega dvoboja za Davisov pokal, ki bo konec septembra v Sloveniji.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
SKRB ZASE
Promo
ZDRAVJE
Promo
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
PRIHODNOST
Promo
Izberi poklic, ne stereotip
Sovoznik
Promo
NAPAD
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZAPOSLITEV
Promo
TVEGANJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
BOLEČINE V HRBTU
POČITNIŠKA MALHA
Promo
IZGUBA
Promo
RECEPTI
Promo
POVEZANI
Promo
ZAUPANJE
Promo
PODJETNIŠTVO
Promo
ZAKLADI SLOVENIJE