NIHANJA

Dve podobi Domžal

Po porazu v derbiju z Mariborom v Domžalah iščejo razloge za nihanja v igri.
Kapetan Domžal Nejc Skubic v dvoboju z vezistom Maribora Željkom Filipovićem. Foto: Leon Vidic
Kapetan Domžal Nejc Skubic v dvoboju z vezistom Maribora Željkom Filipovićem. Foto: Leon Vidic
Rok Tamše
 28. 7. 2015 | 11:45
 10. 9. 2025 | 15:04

Trener nogometašev Domžal Luka Elsner ima na startu nove sezone zares posebno in sila zahtevno nalogo. Najti mora namreč razlog, zakaj njegovi varovanci tako močno nihajo v igri na posameznih tekmah. To se jim je zgodilo tako rekoč na vseh tekmah v tej sezoni. V kvalifikacijah za evropsko ligo so se iskali cel prvi polčas prvega dvoboja z beograjskim Čukaričkim, potem so le stopili na plin, a je bilo to premalo in prepozno. Vajo so malce drugače ponovili na startu državnega prvenstva v Kopru, ko so vodili s 3:0, potem pa so do zadnje sekunde tekme trepetali za zmago s 3:2. Nov flop so si rumeno-modri privoščili tudi v sobotnem derbiju z Mariborom, ko so v prvem polčasu uprizorili ležernost in festival napak ter se krčevito branili, v drugem pa so spet jurišali na vso moč, a se porazu niso mogli izogniti. »Prve pol ure smo igrali zelo slabo, nasprotniku smo prepuščali iniciativo v igri. Tako se nismo dogovorili pred tekmo, a smo potem dokaj hitro zaostajali za gol. Potem smo začeli igrati tako, kot je treba, a to žal ni prineslo točk,« je dejal kapetan Domžal Nejc Skubic, ki se je še spomnil: »To se nam je dogajalo že v lanski sezoni. Nič... Morali bomo trdo delati in garati, da bomo to odpravili, in v naslednjih tekmah vseh 90 minut odigrali tako, kot smo proti Mariboru v drugem polčasu.«

Manjkala je pika na i v zaključku akcij. Je mar težava v prešibki napadalni vrsti? »Ne bi rekel, da smo v napadu šibki. Igra nas vseh enajst, tako kot se vsi branimo, tudi vsi napadamo. Niso samo igralci iz konice napada krivi, da ne zadenemo. Morda si ne ustvarimo dovolj priložnosti kot moštvo. Skupaj smo zaslužni za zmage in skupaj smo krivi za poraze,« je odločno odgovoril Skubic in poudaril: »Zavedamo se, da smo dobro fizično pripravljeni. Na treningih tudi veliko delamo pri kombinatoriki, kar se je videlo v drugem polčasu. V Kopru smo iz treh priložnosti v prvem polčasu dosegli dva zadetka, potem v nadaljevanju še enega, tokrat pa nam ni uspelo in zato nismo dosegli točk.«

Domžalčane čaka nov derbi, v soboto se bodo v Stožicah spopadli z Olimpijo. Pri tem gre tudi za dodaten prestiž najboljšega v Ljubljanski kotlini. »Zagotovo. Smo profesionalci, radi igramo takšne težke tekme, derbije, ki si jih ogleda še več ljudi. Zahvalil bi se za dober obisk tekme z Mariborom. V tem pogledu slovenska liga napreduje, zato upam, da bo v Stožicah čim več gledalcev in da bomo mi osvojili tri točke.«

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
VIDEO
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
KULTURA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
RECEPTI
Sovoznik
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
ZDRAVJE
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
DONOSNO
Promo
POVEZANI
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip