Škandal zaradi razvejane korupcije v Mednarodni nogometni zvezi kar ne pojenja, že je udarilo iz la lige. Za zdaj še neznani stranski sodnik je razkril, da so mu naročili, naj na naslednjem el clasicu med madridskim Realom in Barcelono, ta bo 21. novembra, z zastavico maha v prid moštva iz španske prestolnice.
Katalonci se tako ali tako želijo odcepiti, zadnje razkritje pa bo še dolilo olja na odnose med Kastiljo oziroma Španijo in Katalonijo. Stranski sodnik se popolnoma razumljivo ni želel identificirati, saj se boji maščevanja, vemo, kako vročekrvni so Španci. Je pa pogumnež prek svojega odvetnika Jacinta Vicenteja Hernandeza prijavo nečednosti vložil pri preiskovalni protikorupcijski komisiji v... Barceloni! Tudi lokalna žandarmerija je že na delu in se je lotila razkrivanja ozadja omenjenega nogometnega škandala.
Nima dokazov
Sodnik je v prijavi zapisal, da mu je mahanje v prid kraljevega kluba naročil uradni predstavnik, klic z enako vsebino pa je dobil tudi od člana tehničnega komiteja sodniške organizacije pri španski nogometni zvezi, Joseja Angela Jimeneza Muñoza de Moralesa. Ob tem je še pripisal, da podobne predloge dobiva tudi drugi stranski sodnik, uradni predstavniki pa so se tako ali tako postavili na stran madridskega velikana in najbogatejšega kluba na svetu.
Sodnik, ki ga je zapekla vest, spornega telefonskega pogovora ni posnel, torej nima dokazov, upa pa, da bo njegove navedbe potrdil oziroma se opogumil drugi linijski sodnik. Na tekmi naj bi s pristranskim mahanjem raje vplivala stranska sodnika, kajti če bi to počel glavni, bi bilo to preveč vidno, po obračunu pa bi ga mediji zagotovo raztrgali. Poleg tega sodnike ocenjuje sodniški komite, Muñoz pa je poštenjaku svetoval, da je bolje ubogati ukaze.
Kafkov roman
Muñoz je na namigovanja o nečednem vplivanju le navrgel: »Niti malo se mi ne sanja, od kod vse to. To je tako, kot če bi zadeve potegnili iz Kafkovega romana.« Predsednik združenja prve španske nogometne lige Javier Tebas prav tako nima pojma o tej nogometni znanstveni fantastiki: »Trditve so privlečene za lase. Nimajo smisla, sodniki za derbi sploh še niso določeni, to se zgodi petnajst dni pred tekmo.« Oglasila se je tudi podpredsednica Nogometnega kluba Barcelona Susana Monje. »Upam, da se vse to ne bo izkazalo za resnično. O zadevi bomo razpravljali na naslednjem sestanku klubskega vodstva. Če je navedeno res, pa bo to za ugled la lige zelo nevarna zgodba,« je iskreno zaskrbljena.