EUROBASKET

FOTO: Slovenija dosegla še tretjo zmago

Slovenija – Makedonija 62 : 51
STA, M. U.
 10. 9. 2015 | 15:00
 9. 9. 2025 | 05:35

ZAGREB – Slovenska košarkarska reprezentanca je predtekmovanje 39. evropskega prvenstva v Zagrebu končala s tretjo zmago. Premagala je Makedonijo z 62 : 51 (24 : 10, 31 : 24, 52 : 41) in se kot tretjeuvrščena reprezentanca v skupini C uvrstila v osmino finala, ki bo potekala v Lillu v Franciji.

Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Zoran Dragić z dvajsetimi točkami in Alen Omić, ki jih je dosegel 14.

Slovenija je v Zagrebu premagala Gruzijo, Nizozemsko in Makedonijo, izgubila pa s Hrvaško ter Grčijo. Kdo bo njen tekmec v prvem izločilnem boju v soboto v Lillu, bo znano danes zvečer po zadnji tekmi v skupini D. Mogoči tekmeci so Latvija, Češka in Litva.

Po prvem polčasu je Slovenija vodila z 31 : 24, potem ko je izjemno odigrala prvo četrtino (24 : 10), v drugi četrtini pa kar šest minut ni našla poti do obroča. Po tretji četrtini je bilo 52 : 41.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
RAST
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
IZGUBA
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
POVEZANI
Promo
PRIHODNOST
Sovoznik
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
NAPAD
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
BOLEČINE V HRBTU
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
TVEGANJE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
PromoPhoto
ZAUPANJE
PromoPhoto
NASVET