GRADEC – Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 7. kroga lige EBEL na gostovanju v Gradcu po podaljšku premagali ekipo Graz 99ers z 2 : 1. Ljubljanski hokejisti so bili po šestih krogih s petimi točkami na predzadnjem mestu, priložnost za izboljšanje točkovnega izkupička pa so imeli pri neposrednem sosedu na lestvici, zadnjeuvrščenem Gradcu.
Zmaji so pokazali, da se v tej sezoni ne bojijo nikogar; že v četrti minuti si je veliko priložnost pripravil Anže Ropret, ki je že obšel danskega reprezentančnega vratarja Sebastiana Dahma, a je ta s skrajnimi močmi le ubranil. Na začetku drugega dela so imeli domači še eno izključitev, gostje pa premoč, vendar brez zaključnega strela. Ko pa je na kazensko klop moral Žiga Pešut, so igro z igralcem več domači kronali z zadetkom.
V zadnji del so Ljubljančani krenili silovito in si pripravili dve priložnosti, s tem pa napovedali tiso, kar se je zgodilo v 54. minuti, ko je odbitek v mrežo za svoj prvi gol v ligi pospravil Nik Pem. Le 30 sekund zatem so gostje spet pritisnili in vodstvo ni bilo daleč, a je še enkrat dobro posredoval Dahm.
V podaljšku je igra štiri in pol minute potekala z eno samo prekinitvijo, po prekinitvi v 65. minuti pa so domači storili grobo napako. Šli so na menjavo, Gregor Koblar je s Pešutom ušel v protinapad in po natančni podaji je Pešut zatresel prazno mrežo.
Zeleno-beli bodo serijo treh gostovanj končali v nedeljo, ko bodo igrali še pri češkem Znojmu.
* Dvorana Lebenau, gledalcev 1400, sodniki: Gebei (Madžarska), Babic (Madžarska, glavna), Hofstätter, Angerer (oba Avstrija). * Strelci: 1 : 0 MacArthur (26.), 1 : 1 Pem (Koblar, Selan, 54.), 1 : 2 Pešut (Koblar, 66.). |