LJUBLJANA – Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 10. kroga lige EBEL izgubili z madžarskim Fehervarjem z 0 : 1. Zmaji so od začetka pritisnili proti vratom Rajne, ki je imel več dela kot domači vratar Roy. Vseeno pa je še vedno šepala igra z igralcem več, v prvi tretjini so imeli domači dve takšni priložnosti in precej strelov, a nobenega dovolj natančnega za gol, za nameček pa je Madžarom še dvakrat pomagal okvir gola. Lepe priložnosti so imeli Sotlar, Ropret in tudi branilec Groznik, tik ob izteku tretjine pa še Reinthaler, a je tudi njegov strel zgrešil cilj.
Zadnja tretjina je bila odprta, ekipi pa sta si v valovih pripravljali priložnosti. Domače je reševal vratar Roy, pred vrati Fehervarja pa so se zaman trudili Chaput, Kaspitz in Ropret. Strelska nezbranost je ostala, nekajkrat se je sicer izkazal tudi Rajna, vendar pa domači niso izkoristili niti šeste številčne prednosti, še več, v protinapad jim je ušel Sarauer, a mu je Roy preprečil veselje. Edini zadetek na tekmi je sicer dosegel Wehrs v 39. minuti.
Krajša serija tekem v domači dvorani se bo končala s preizkušnjo proti Dornbirnu v torek.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
