SÖLDEN – Smučarska premiera nove sezone v avstrijskem Söldnu je ostala še brez ene zvezdnice belega cirkusa. Prva dama ameriškega alpskega smučanja Lindsey Vonn se je dan pred veleslalomom odločila, da ne bo startala, saj na ledeni progi ne želi preveč tvegati, predvsem zaradi posledic poškodbe pred 10 tedni.
»Zadnja dva dni na snegu sta bila super. Vedno me preseneča, kako rada imam še vedno svoj šport. Počutila sem se izjemno dobro, smučala sem brez bolečin. Toda proga bo jutri ledena, od poškodbe gležnja pa je minilo le 10 tednov. To me je nekoliko motilo, zato sem se odločila, da na veleslalomu ne bom nastopila. Če bi bile vremenske razmere drugačne, bi bila takšna tudi odločitev, toda zdaj sem v takšnem obdobju kariere, da ni smiselno preveč tvegati,« je na svojem facebooku zapisala Američanka in dodala, da se že veseli naslednjih tekem v Aspnu in Lake Louisu.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
