REPREZENTANCA

Novaković pristal v bolnišnici, počival bo šest tednov

Izpahnil si je ključnico.
STA, Mo. S.
 6. 9. 2015 | 07:43
 9. 9. 2025 | 04:59

BASEL – Slovenski nogometni reprezentant Milivoje Novaković je na sobotni kvalifikacijski tekmi med Švico in Slovenijo

 v 55. minuti tekme pri padcu utrpel hujšo poškodbo desne rame, zaradi česar so ga takoj prepeljali v bolnišnico v Baslu. Počivati bo moral vsaj šest tednov.

Slikovna diagnostika je pri Novakoviću, ki je sinoči ob koncu prvega polčasa zadel za 1 : 0, Slovenija pa je nato tekmo izgubila z 2 : 3, pokazala, da gre za izpah ključnice (acromio-clavicularna syndesmosa). Na srečo druge strukture niso poškodovane. Po posvetu z zdravniško službo je strokovni kader sprejel odločitev, da bo zdravljenje potekalo konservativno, vrnitev Novakoviča na igrišča pa v slovenski reprezentanci pričakujejo čez predvidoma šest do osem tednov.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
FINANCE
PremiumPromo
FRANJA
TEŽKE RAZMERE
Promo
ZDRAVJE
PRESENEČENJE
Promo
ZDRAVSTVO
Sovoznik
VIDEO