LJUBLJANA – Nogometaši so odigrali tri tekme od štirih četrtfinalnih pokala Slovenije. Olimpija je doma igrala 2 : 2 (1:2) s Celjem, Zavrč je remiziral 1 : 1 (1 : 0) s ptujsko Dravo, velenjski Rudar pa je ugnal Maribor z 1 : 0 (0:0). Ekipi Domžal in Luke Koper bosta prvo tekmo igrali prihodnji teden.
Vodilno moštvo Prve lige Telekom Slovenije, ljubljanska Olimpija, je v spremenjeni zasedbi proti Celjanom ostala brez pričakovane prednosti. Gostje so tekmo bolje začeli in prek Ivana Firerja iz bližine povedli v 26. minuti.
Olimpija je odgovorila šest minut pozneje, ko se je med strelce vpisal Nemanja Mitrović, ki je zadel s strelom z glavo. Na glavni odmor pa so s prednostjo šli gostje, v 36. minuti je Marko Pajač zadel za 2 : 1, in sicer z lepo potezo, ko je žogo dvignil čez Darka Brljaka.
Končni izid je v 67. minuti postavil Mitrović –z nogo iz bližine – s svojim drugim golom na tekmi, čeprav sta imeli ekipi še nekaj (pol)priložnosti.
Nerazpoloženi Mariborčani so v Velenju doživeli poraz proti borbenim domačinom. V prvem polčasu velja omeniti posredovanje Jasmina Handanovića v osmi minuti po strelu Davida Kašnika in vratnico Gregorja Bajdeta dve minuti zatem.
V drugem polčasu je Handanović najprej ustavil Maria Babića, Klemen Bolha je nato oplazil še prečko, v končnici tekme pa je najprej Mate Eterović meril malce premalo natančno. V 80. minuti je Senad Jahić domače povedel v vodstvo in do zmage po podaji Leona Črnčiča z leve strani.
Zavrč je v lokalnem obračunu igral neodločeno s ptujsko Dravo, z edinim preostalim drugoligašem v tekmovanju. Ta se je znašel v zaostanku v 35. minuti, ko je zadel Veljko Batrović, pomemben zadetek v gosteh pa je v 58. minuti prispeval Luka Šalamun.