TEKMA VISOKEGA TVEGANJA

Prepovedali večni derbi, ker ni dovolj policistov

Upravna enota Ljubljana ne dovoli organizacije sobotne nogometne tekme Olimpija – Maribor.
Rok Tamše
 23. 10. 2015 | 07:19
 9. 9. 2025 | 03:11

LJUBLJANA – Na upravni enoti Mestne občine Ljubljana so se včeraj ob 11. uri sestali predstavniki Nogometnega kluba Olimpije in policije, po dobrih treh urah pogovora pa se jim ni uspelo zediniti okrog (ne)izvedbe sobotnega derbija Prve lige Telekom Slovenije med Olimpijo in Mariborom v Stožicah. Odgovorni so si vzeli dodatne štiri ure za odločitev. Policija pojasnjuje, da zaradi obveznosti ob valu beguncev čez slovensko ozemlje nima na voljo dovolj kadrov niti sredstev, da bi varovala še športni dogodek ob severni ljubljanski obvoznici, kjer bi si tekmo ogledalo predvidoma okrog 13.000 ljudi. Upravna enota Ljubljana je tako Nogometnemu klubu Olimpija prepovedala organizirati tekmo z Mariborom v soboto ob 20. uri. Tako so šli po zlu upi mariborskih in ljubljanskih navijačev ter vseh ljubiteljev nogometa, da bi uživali v spektaklu med vodilnim moštvom v državnem prvenstvu in prvakom iz Štajerske.

Vsi so razočarani

V obeh taborih so seveda razočarani nad takšnim razpletom, saj so imeli oboji velike ambicije v tej tekmi. Olimpija ima namreč sedem točk prednosti pred tekmeci iz štajerske metropole, ki so po dolgotrajni krizi ujeli zmagoviti ritem v državnem prvenstvu. Vijolični so se v zadnjih dveh tednih pripravljali tudi na revanšo za visok poraz v prvem derbiju v tej sezoni, ki je bil avgusta v Ljudskem vrtu. Takrat je Olimpija pred 10.500 gledalci zmagala s 3:0, dva zadetka je zabil Ezekiel Henty, enega pa kapetan zmajev Andraž Šporar. Kdaj bodo ljubljanski in mariborski nogometaši odigrali tekmo 15. kroga, bo znano naknadno. Pri tem je zanimivo tudi dejstvo, da niti upravna enota niti policija nista komunicirali z Nogometno zvezo Slovenije, ki je nosilec tekmovanja v Prvi ligi Telekom Slovenije (?!).

Ljubitelji nogometa so v glavnem razočarani, tudi jezni zaradi takšne odločitve. Krožijo različne teorije, zakaj je nastala takšna odločitev policije in upravne enote. Po eni naj bi bil nogomet v tem primeru talec brezplodnih pogajanj med nezadovoljnim policijskim sindikatom in vlado, ki ne moreta preseči vsesplošne podhranjenosti represivnega organa in najti skupnega jezika za zagotavljanje boljših razmer pri delu policistov. Drugi se sprašujejo, kako da imajo dovolj policistov za varovanje zdaj že razvpitih rednih četrtkovih shodov pred sodno palačo v glavnem mestu, tretji predlagajo, da se derbi odigra v Zagrebu ali Gradcu... Eno je jasno: tako vročega derbija v Sloveniji še ni bilo. Pa čeprav ni bil še niti odigran. Se je smiselno vprašati, kaj se obeta reprezentančni tekmi med Slovenijo in Ukrajino v dodatnih kvalifikacijah za euro, ki je na sporedu 17. novembra v Mariboru?

Maribor izgubil

Nogometaši so odigrali tri četrtfinalne tekme za pokal Slovenije, četrto bosta Domžale in Luka Koper odigrala v sredo 28. oktobra. Olimpija je v kombinirani zasedbi doma s Celjem remizirala (2:2), Zavrč je prav tako na domačem terenu remiziral z drugoligašem Dravo s Ptuja (1:1), Rudar pa je v Velenju premagal Maribor z 1:0. Povratne tekme treh parov bodo 28. oktobra, omenjena »zamudnika« pa bosta povratni dvoboj v Kopru odigrala 4. novembra. Treba je povedati, da sta se trenerja Olimpije in Maribora, Marijan Pušnik in Krunoslav Jurčić, odločila za kombinirani udarni postavi, saj sta nekatere glavne igralce čuvala za sobotni medsebojni derbi. »Glede na to, da sem v ekipo uvrstil veliko novih igralcev, res ni šlo pričakovati velike uigranosti. Pričakoval pa sem več čvrstosti, agresivnosti v dvobojih, več zbranosti, manj tehničnih napak. Če bi bilo tako, bi bil zadovoljen s prikazanim. Veliko sprememb se seveda odraža na izvedbi, a bi vendarle nogometne zadeve, ki jih je vedno treba spoštovati, morale biti na višji ravni,« je bil do svojih varovancev kritičen trener vijoličnih Jurčić, v istem tonu pa je govoril tudi Pušnik za svoje zmaje: »Pravega učinka tokrat ni bilo. Nekateri so me zelo razočarali s svojim pristopom, zato sem v nadaljevanju preprosto moral reagirati in v igro poslati Šporarja, Hentya in Kronavetra, pa čeprav jih nisem želel obremenjevati pred sobotnim derbijem. Na drugi strani čestitam Celju za dobro igro in končni remi, ki pa še ni usoden za nas, saj nas čez teden dni čaka povratno srečanje na Areni Petrol.« 

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
SKRB ZA VARNOST
VIDEO
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
TVEGANJE
Promo
ZDRAVJE
Photo
PRESENEČENJE
Promo
BOLEČINE V HRBTU
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ŽIVLJENJE
INTERVJU
Promo
ZDRAVJE
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
KULTURA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
TEŽKE RAZMERE
INTERVJU
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
SKRB ZASE
Promo
DONOSNO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Sovoznik
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
POVEZANI